Facebook Google+ Twitter Instagram Pinterest YouTube Skype Kontakt
Zaloguj się lub zarejestruj konto
Włącz wersję mobilną
Wystaw fakturęFakturyKlienciProduktyKontoAktualnościOpiniePomocKontakt

Biura rachunkowe Gdynia

Nie wiesz, czy nalezy zapłącić podatek akcyzowy? Biura podatkowe w Gdyni udzielą Ci odpowiedzi.

Opodatkowaniu akcyzą podlegają:
- produkcja wyrobów akcyzowych zharmonizowanych,
- wyprowadzanie wyrobów akcyzowych zharmonizowanych ze składu podatkowego, o sprzedaż wyrobów akcyzowych na terytorium kraju,
- eksport i import wyrobów akcyzowych, o nabycie wewnątrzwspólnotowe i dostawa wewnątrzwspólnotowa.

Sprzedażą wyrobów akcyzowych na terytorium kraju jest:
- przekazanie lub zużycie wyrobów akcyzowych na potrzeby reprezentacji i reklamy,
- przekazanie przez podatnika wyrobów akcyzowych na potrzeby osobiste podatnika, wspólników, udziałowców, akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków organów stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia, a także zatrudnionych przez niego pracowników oraz byłych pracowników,
- zamiana wyrobów akcyzowych oraz wydanie wyrobów akcyzowych w zamian za inne czynności podlegające opodatkowaniu,
- wydanie wyrobów akcyzowych w zamian za wierzytelności,
- wydanie wyrobów akcyzowych w miejsce świadczenia pieniężnego,
- darowizna wyrobów akcyzowych,
- wydanie wyrobów akcyzowych w zamian za czynności niepodlegające opodatkowaniu,
- świadczenie usług polegających na wytwarzaniu wyrobów akcyzowych w ramach umowy o dzieło lub innej umowy,
- zużycie wyrobów akcyzowych na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej,
- zużycie wyrobów akcyzowych niezgodnie z ich przeznaczeniem, w przypadku gdy do wyrobów tych zastosowano zwolnienie lub obniżono stawki akcyzy.

Eksportem jest wywóz wyrobów akcyzowych z terytorium kraju poza obszar celny Wspólnoty Europejskiej, potwierdzony przez graniczny urząd celny państwa członkowskiego, z którego dokonano faktycznego wyprowadzenia tych wyrobów poza obszar celny Wspólnoty Europejskiej. Nie traktuje się jako eksportu wywozu tych wyrobów, jeżeli są oznaczone znakami akcyzy. Importem jest przywóz wyrobów akcyzowych z terytorium państw trzecich na terytorium kraju. Terytorium państwa trzeciego to terytorium inne niż terytorium kraju i terytorium państwa członkowskiego.

Nabycie wewnątrzwspólnotowe to przemieszczenie wyrobów akcyzowych z terytorium państwa członkowskiego na terytorium kraju. Natomiast dostawa wewnątrzwspólnotowa to przemieszczenie wyrobów akcyzowych z terytorium kraju na terytorium państwa członkowskiego.
Data aktualizacji: 13/05/2011 08:05:55

Sposób rozliczenia odsprzedaży usług dotyczących tzw. mediów na rzecz Przedszkola Samorząd...

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 2 i 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...

Czy równowartość 18% VAT-u rosyjskiego zawarta w fakturze, winna stanowić przychód dla cel...

Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków-Stare Miasto działając na podstawie art. 14a 1 oraz 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 8 poz. 60 z 2005 r. ze zm) po rozpatrzeniu wniosku Jednostki z dn. 08.09.2005 r., (data wpływu...

Czy możliwe jest anulowanie faktury VAT poprzez wystawienie do niej faktury korygującej?

Działając na podstawie przepisów art. 14a 1 i 4 oraz art. 216 1 ustawy z dnia 29.08.1997r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), udzielając interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie...

Usługi księgowe też budują polskie PKB

Polska Izba Finansowa opublikowała niedawno raport na temat tego, jak dane branże usługowe przekładają się na polskie PKB. Okazało się, że ze świadczonym usług dość wysoką lokatę mają usługi księgowe z Torunia, które zajmują aż 5 lokatę. Złośliwcy...

Czy należy wystawić fakture VAT za czynności związane z prowadzeniem zasobu geodezyjnego i...

POSTANOWIENIE Działając na podstawie art. 216 1 w związku z art. 14a 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ), Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu stwierdza, iż...
Polecamy ciekawe artykuły do przeczytania
Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakup środków trwałych?Czy jako nabywca towarów i usług jestem obowiązany do weryfikacji stawki podatku VAt na fakturze otrzymanej od nabywyc?Czy wskazany sposób uwzględniania opustu przyznanego dla całego dokumentu jest prawidłowy?Urząd Skarbowy Dzierżoniów 58-200 ul. Pocztowa 14Wątpliwości Podatnika budzi, czy do wysokości odsetek od wewnętrznego oprocentowania rachunków mają zastosowanie przepisy o cenach transferowych
 Zamknij Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce, kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.