Facebook Kontakt
Zaloguj się lub zarejestruj konto
Włącz wersję mobilną
Wystaw fakturęFakturyKlienciProduktyKontoAktualnościOpiniePomocKontakt
Przypominamy, że na stronie Fakturowo.pl dostępna jest nowa wersja serwisu Efaktury.org, serwis Efaktury.org będzie działał cały czas równolegle z serwisem Fakturowo.pl, więcej informacji na stronie Fakturowo.pl! W serwisie Fakturowo.pl dostępna jest integracja z systemem KSeF - system KSeF będzie wkrótce obowiązkowy dla wszystkich podatników. Zachęcamy do rejestracji konta - rejestracja konta w Fakturowo.pl jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje!

Co może biegły rewident z Tarnowa?

Kim są biegli rewidenci z Tarnowa i co leży w zakresie ich obowiązków? Innym określeniem tego zawodu jest audytor. Biegły rewident Tarnów to osoba, która posiada uprawnienia do badania sprawozdań finansowych. Najczęściej jednocześnie pracuje jako księgowa Tarnów, zarówno na etacie, jak i prowadząc własne biuro rachunkowe.

By zostać biegłym rewidentem należy zdobyć odpowiednie certyfikaty. Podstawowym jest zdanie specjalnego egzaminu przed komisją. Pozytywny wynik z egzaminu oznacza przyznanie certyfikatu ze strony Ministerstwa Finansów. By jednak móc podejść do egzaminu należy okazać się jeszcze stosownym wykształceniem oraz doświadczeniem. Obecnie jest to wykształcenie minimum średnie ekonomiczne (lub ukończone studia wyższe) oraz dwuletnia praktykę pod opieką innego biegłego rewidenta. Najczęściej tytuł ten zdobywają osoby, które pracują jako księgowe Tarnów lub są asystentami w kancelariach rachunkowych.

Oprócz sprawdzania sprawozdań finansowych audytorzy mogą prowadzić swoją działalność gospodarczą także jako biuro rachunkowe Tarnów. W jego ramach mogą doradzać w zakresie podatków, prowadzić usługowo księgi rachunkowe, reprezentować swoich klientów. Prowadzą także proces likwidacyjny przedsiębiorstw, wydają odpowiednie ekspertyzy finansowo - księgowe. Posiadanie uprawnień biegłego rewidenta pozwala też na prowadzenie działalności wydawniczej w zakresie rachunkowości. Może ona również prowadzić szkolenia i naukę z zakresu zasad księgowości, w tym także odpłatnie. Bez certyfikatu biegłego rewidenta księgowy nie ma uprawnień do prowadzenia pełnej księgowości.

Więcej informacji na stronie: http://www.efaktury.org/faktura_marza (faktura marża)
Słowa kluczowe: prowadzenie działalności, biuro rachunkowe tarnów, księgi rachunkowe, biegli rewidenci, biuro rachunkowe, biegły rewident, księgowa tarnów, działalność, certyfikaty, posiadanie, księgowy, rewident, księgowa, tarnów, księgi, studia, wynik
Data aktualizacji: 24/12/2013 11:16:06

Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług otrzymanej premii pieniężnej

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 2 i 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...

Jaki jest moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu usług udzielania licencji?

Z wniosku Strony wynika, że Spółka prowadzi działalność polegającą min. na produkcji ceramicznych wyrobów sanitarnych. Spółka jest w trakcie rozbudowy fabryki i będzie korzystała z usług firm międzynarodowych, co spowoduje wystąpienie obowiązku...

Czy koszty związane z usługą bezprzewodowego dostępu do Internetu, można odliczyć w ramach...

Na podstawie art. 14a 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja (tekst jednolity - Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60, ze zmianami) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wejherowie, po rozpatrzeniu wniosku Podatniczki z dnia 23.03.2006r. uzupełnionego w...

Czy pełną księgowość należy prowadzić jedynie dla potrzeb Wojewódzkiego Urzędu Pracy?

STAN FAKTYCZNY Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż prowadzi Pan działalność gospodarczą w zakresie kształcenia kierowców na prawo jazdy. Jako PARTNER . przystąpił Pan do realizacji projektu śNowa rzeczywistość - kurs na prawo jazdy kat...

Czy podatnik prawidłowo wystawia faktury VAT marża za całą usługę turystyczną?

Na podstawie art. 14a 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r.-Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) w związku ze złożonym przez Podatnika wnioskiem z dnia 07.09.2005r. w sprawie udzielenia informacji co do...
Polecamy ciekawe artykuły do przeczytania
Czy błędy zawarte w fakturze VAT zawsze podlegają skorygowaniuCzy można odliczyć podatek VAT z faktury otrzymanej drogą elektroniczną?Czy organ egzekucyjny (komornik sądowy) jest zobowiązany do wystawienia faktur i odprowadzenia podatku VAT ?Jaka jest stawka podatku od towarów i usług na usługi dostępu do internetu?Pytanie dotyczy złożenia zgłoszenia rejestracyjnego w podatku od towarów i usług i prawidłowości wystawiania faktur VAT przez osobę fizyczną
 Zamknij Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce, kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.