Facebook Google+ Twitter Instagram Pinterest YouTube Skype Kontakt
Zaloguj się lub zarejestruj konto
Włącz wersję mobilną
Wystaw fakturęFakturyKlienciProduktyKontoAktualnościOpiniePomocKontakt

Czy kwoty z zapłaconych pierwotnie faktur dot. czynszu stanowią koszty firmy?

Z treści złożonego wniosku wynika, iż w lutym 2005r. otrzymała Pani z firmy faktury dot. czynszu za lokal użytkowy za lata 1999-2003 z adnotacją "anulowane". Jednocześnie za w/w okres wpłynęły faktury za najem lokalu wystawione przez Urząd Miasta.

Zapłacony czynsz za cały wyżej wymieniony okres księgowany był jako koszt uzyskania przychodu na podstawie otrzymywanych wcześniej faktur - zgodnie z par. 11 rozporządzenia Ministra Finansów z 15.12.1990r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów /Dz. U. Nr. 99, poz. 496 z późn. zm./.Zmiana kompetencji we władzach miasta nie stanowi podstawy dokonywania korekty kosztów uzyskania przychodu.

Biorąc pod uwagę normę prawną wynikającą z art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych /Dz. U. Nr. 14, poz. 176 z późn. zm./ - koszty potrącane są w roku ich poniesienia.
Słowa kluczowe: anulowanie faktury, czynsz, koszty uzyskania przychodów, najem
Data aktualizacji: 28/01/2013 00:00:01

Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury za podział nieruchomości...

Działając na podstawie art. 14a 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku - Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r., Nr 8, poz. 60) w związku ze złożonym w dniu 10 lutego 2005 r. (uzupełnionym w dniu 21.02.2005 r. i 3.03.2005 r.)...

Dot. podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wypłaconej kwoty odszkodowania dl...

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...

Czy Spółka będzie miała prawo zaliczyć wydatki poniesione na przedmiotową usługę komplekso...

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...

Czy za dzień zarachowania kosztów należy uznać dzień wystawienia faktury, czy dzień jej ot...

P o s t a n o w i e n i e Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków Nowa Huta działając na podstawie art. 14a 1 oraz 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zmianami) po rozpatrzeniu Pana wniosku z dnia...

Czy otrzymując od Urzędu Miasta dopłatę do ceny wody i ścieków wystawiamy fakturę wewnętrz...

Na podstawie art.14a 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r Ordynacja podatkowa (jednolity tekst Dz.U. z 2005r. Nr 8, poz.60 ze zm.), wniosek złożony przez XXXX z dnia 30 kwietnia 2007r (data wpływu do tut. urzędu) z żądaniem udzielenia...
Polecamy ciekawe artykuły do przeczytania
Urząd Skarbowy Iława 14-200 ul. Wojska Polskiego 26Prawidłowe rozliczenie wystawionej faktury korygującej wewnątrzwspólnotową dostawę i eksportCzy fakturę na zakup paliwa może ująć w kosztach uzyskania przychodu?Forma potwierdzenia odbioru przez kontrahenta faktury korygującejOpodatkowania otrzymanych premii pieniężnych od zleceniodawcy
 Zamknij Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce, kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.