Facebook Google+ Twitter Instagram Pinterest YouTube Skype Kontakt
Zaloguj się lub zarejestruj konto
Włącz wersję mobilną
Wystaw fakturęFakturyKlienciProduktyKontoAktualnościOpiniePomocKontakt

Czy spółka może odliczyć podatek naliczony z faktury wystawionej przez Firmę leasingową po kradzieży przedmiotu leasingu?

Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków - Krowodrza w odpowiedzi na pismo w sprawie udzielenia pisemnej informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego, działając na podstawie art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) informuje :

Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym - obowiązującej do dnia 30.04.2004 r. (Dz.U. Nr 11, poz. 50 ze zm.) obniżenia kwoty lub zwrotu podatku należnego nie stosuje się do nabywanych przez podatnika towarów i usług, jeżeli wydatki na ich nabycie nie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu przepisów o podatek dochodowy z wyjątkiem przypadków, gdy brak możliwości zaliczenia tych wydatków do kosztów uzyskania przychodów w bezpośrednim związku ze zwolnieniem od podatku dochodowego.

Wydatki z tytułu opłaty czynszowej wynikającej z umowy leasingu operacyjnego, poniesione już po utracie samochodu nie stanowią kosztu uzyskania przychodów w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W związku z powyższym Spółce nie przysługuje prawo obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktury VAT dotyczącej opłaty manipulacyjnej związanej z umową leasingową. Podstawę do obniżenia kwoty podatku należnego stanowią faktury VAT dokumentujące wydatki z tytułu umowy leasingowej w okresie kiedy Spółka miała możliwość korzystania z przedmiotu leasingu, gdyż można uznać je za poniesione w celu osiągnięcia przychodu.
Słowa kluczowe: leasing, rata leasingowa
Data aktualizacji: 10/10/2013 17:59:16

Prawo do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących zakupy doko...

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...

Czy podatnik jest zobowiązany do prowadzenia ksiąg rachunkowych czy tylko ewidencję wpływó...

Stowarzyszenie zwykłe (podatnik), zarejestrowane w ewidencji Stowarzyszeń Zwykłych Prezydenta Miasta, zgodnie z przepisami ustawy o stowarzyszeniach nie posiada osobowości prawnej, nie prowadzi działalności gospodarczej oraz nie może otrzymywać...

Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur zaliczkowych wystawionych pr...

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...

Czy Spółka może dokonać odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT oraz dokumentu SAD wys...

Na podstawie art. 14a 1, 4, art. 217 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa t.j. Dz. U. z 2005r. nr 8, poz. 60 ze zm.) art. 86 ust. 10 i ust. 11 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11.03.2004r. (Dz. U. nr 54, poz. 535 ze zm.)...

Jaki kurs walut należy stosować do przeliczania faktur wystawionych w walutach obcych doku...

POSTANOWIENIE Naczelnik Urzędu Skarbowego w Płocku działając na podstawie art. 14 a 1-4 w związku z art. 216 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. Nr 8, poz. 60 z 2005 r.) Postanawia Wydać pisemną...
Polecamy ciekawe artykuły do przeczytania
Czy w przypadku gdy Podatnik obciąża wynajmującego kosztami remontu można w omawianym przypadku mówić o refakturowaniu usługi remontowej?Czy Wnioskodawczyni może odliczyć #189; wartości podatku VAT naliczonego na fakturze zakupu nieruchomości?Dotyczy możliwości ujęcia w ewidencji przebiegu pojazdu faktury za zakupione opony zimoweDotyczy możliwości odliczenia podatku od towarów i usług, wynikającego z faktury dokumentującej nabycie instalacji gazowej do samochodu osobowegoCzy na fakturach sprzedaży usług gastronomicznych zastosowano prawidłową stawkę podatku?
 Zamknij Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce, kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.