Facebook Google+ Twitter Instagram Pinterest YouTube Skype Kontakt
Zaloguj się lub zarejestruj konto
Włącz wersję mobilną
Wystaw fakturęFakturyKlienciProduktyKontoAktualnościOpiniePomocKontakt

Księgowość lubelskie - czy warto zatrudniać księgową na etat?

Prowadzenie księgowości wcale nie jest łatwym zadaniem i od przedsiębiorcy wymaga dużo uwagi. Jednak, samodzielne prowadzenie rachunkowości firmy może prowadzić do błędów w dokumentacji. Najbezpieczniej jest się zdecydować na usługi księgowe z Lublina - każdy przedsiębiorca wcześniej czy później musi odpowiedzieć sobie na pytanie czy chce zatrudnić księgową na etat?

Posiadanie własnej księgowej na etacie jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy. Własna pełna księgowość Lublin to stała i nieograniczona pomoc formalna oraz wystawianie faktur na bieżąco. Z pewnością jest to ułatwienie dla każdego przedsiębiorcy, jednak takie rozwiązanie ma też swoje minusy - przede wszystkim kosztowe. Zatrudnienie pracownika na etat wiąże się z kolejnymi wysokimi kosztami dla firmy i może czasami po prostu nie być opłacalne. W szczególności rozwiązanie takie może nie być rentowne dla mikroprzedsiębiorstw i jednoosobowych działalności gospodarczych. Firmy tego typu nie generują dużej liczby dokumentów i czasami zupełnie zbędne jest zatrudnianie księgowej na etat. Zatrudnienie księgowej na etat jest koniecznością przy większych firmach, które codziennie generują dużą liczbę dokumentów i zatrudniają pracowników. Jednak coraz częściej małe czy duże firmy decydują się na outsourcing usług księgowych, co jest tańszym rozwiązaniem niż zatrudnianie nowego pracownika, a daje gwarancji wysokiej jakości usług, jeśli przedsiębiorca zdecydował się na sprawdzoną firmę.

Księgowa Lublin na etacie to nie warunek konieczny i tak naprawdę wiele zależy od charakteru przedsiębiorstwa. Przed zatrudnieniem warto przeanalizować wszystkie nowe koszty i porównać je chociażby z kosztami outsourcingu. Własna księgowa to wygoda, jednak czasami może to być nieopłacalnym rozwiązaniem dla firmy.

Więcej informacji na stronie: http://www.efaktury.org/en (faktury po angielsku)
Słowa kluczowe: wystawianie faktur, przedsiębiorstwa, przedsiębiorcy, outsourcing, lublin, usługi
Data aktualizacji: 25/01/2014 14:12:38

Czy od faktury od kontrahneta zagranicznego należy naliczyć podatek VAT a następnie go odl...

POSTANOWIENIE Na podstawie art. 14a 4 w związku z art. 14a 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie w związku z wnioskiem Spółki z...

Okres rozliczeniowy, w którym można uwzględnić duplikat faktury VAT

P O S T A N O W I E N I E Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Toruniu działając na podstawie art. 14a 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t. jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) w związku z przepisem...

Prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów związanych z naprawami powypadkowymi au...

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 2 i 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...

Nagrody cashback

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...

W jakim miesiącu należy rozliczyć podatek z tytułu otrzymanego duplikatu faktury VAT-MP

POSTANOWIENIE Na podstawie art. 14a 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. - Ordynacja podatkowa (tekst jednolity z 2005r. Dz. U. Nr 8 poz. 60 z późn. zm.), Naczelnik Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy po analizie złożonego w...
Polecamy ciekawe artykuły do przeczytania
Dotyczy zastosowania przepsiu art. 43 ust. 1 pkt 11 ustawy o VATSposób dokumentowania obciążenia najemców lokali mieszkalnych i użytkowych kosztami za tzw. mediaRóżny widok na ekranie faktury elektronicznej u wystawcy i odbiorcy nie stanowi naruszenia wymogu integralności treści fakturyNa podstawie jakiego dowodu abonenci mogą dokonywać odliczeń wydatków od dochodu z tytułu używania sieci internet?Czy Spółka ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów roku 2006, kosztów zakupu szyn z huty
 Zamknij Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce, kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.