Facebook Google+ Twitter Instagram Pinterest YouTube Skype Kontakt
Zaloguj się lub zarejestruj konto
Włącz wersję mobilną
Wystaw fakturęFakturyKlienciProduktyKontoAktualnościOpiniePomocKontakt

Procedura marży dla biur podróży

W myśl nowych przepisów zlikwidowano obowiązek umieszczenia oznaczania "Faktura VAT - marża". W przypadku świadczenia usług turystyki, dla których podstawę opodatkowania stanowi marża, podatnik jest zobowiązany zamieszczać wyrazy "procedura marży dla biur podróży" na wystawianym dokumencie.
Słowa kluczowe: faktura vat - marża, faktury 2013, faktury 2013r, zmiany i zasady wystawiania, nowe faktury 2013, zmiany w przepisach vat 2013, faktury uproszczone, faktury zbiorcze
Data aktualizacji: 10/01/2013 16:57:15

Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących budowy bloku mie...

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 2 i 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...

Czy faktury za najem nieruchomości można uznać za koszty uzyskania przychodów?

STAN FAKTYCZNY Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż Spółka Jawna X ponosi wydatki z tytułu najmu nieruchomości, udokumentowane fakturami VAT wystawionymi przez Y Spółka Jawna. Pan ..., który jest wspólnikiem spółki jawnej Y ma sądowy...

Wystawianie faktur VAT dokumentujących sprzedaż produktów przedsiębiorstwa po jego wniesie...

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 2 i 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...

Zastosowanie kursu EURO do przeliczenia faktury korygującej

Na podstawie art.14a 1 ustawy z dnia 29.08.1997r Ordynacja podatkowa - Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.( zwanej dalej ordynacją podatkową ) stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu skarbowego na pisemne zapytanie podatnika, płatnika lub...

Czy podatnik nie opłacając w całości faktury VAT z tyt. nabycia usług budowlanych ma prawo...

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...
Polecamy ciekawe artykuły do przeczytania
Czy koszty zapłaconych faktur VAT dotyczących noclegów Przedsiębiorcy związanych z odbytą podróżą służbową są kosztem uzyskania przychodówVAT - w zakresie kursu waluty obcej stosowanego do przeliczania wartości faktur korygujących na polskie złoteKto i w jakiej wysokości ma prawo odliczyć od dochodu wydatki poniesione z tytułu użytkowania sieci internet?Czy podlega opodatkowaniu bezumowne korzystanie z lokalu użytkowego?Czy istnieje możliwość odliczania 100 % VAT z faktury za ratę leasingową do momentu odliczenia 6.000, 00 zł ?
 Zamknij Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce, kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.