Facebook Kontakt
Zaloguj się lub zarejestruj konto
Włącz wersję mobilną
Wystaw fakturęFakturyKlienciProduktyKontoAktualnościOpiniePomocKontakt
Przypominamy, że na stronie Fakturowo.pl dostępna jest nowa wersja serwisu Efaktury.org, serwis Efaktury.org będzie działał cały czas równolegle z serwisem Fakturowo.pl, więcej informacji na stronie Fakturowo.pl! W serwisie Fakturowo.pl dostępna jest integracja z systemem KSeF - system KSeF będzie wkrótce obowiązkowy dla wszystkich podatników. Zachęcamy do rejestracji konta - rejestracja konta w Fakturowo.pl jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje!

Wypłata premii pieniężnej jest wynagrodzeniem za świadczoną przez kontrahenta usługę

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 08.01.2010 r. (data wpływu 18.01.2010 r.) uzupełnionego w dniu 12.03.2010 r. (data wpływu) na wezwanie z dnia 24.02.2010 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wypłacanej premii pieniężnej za wynagrodzenie za świadczone przez kontrahentów na rzecz Spółki usługi podlegające opodatkowaniu - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18.01.2010 r. wpłynął ww. wniosek uzupełniony w dniu 12.03.2010 r. (data wpływu) na wezwanie z dnia 24.02.2010 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wypłacanej premii pieniężnej za wynagrodzenie za świadczone przez kontrahentów na rzecz Spółki usługi podlegające opodatkowaniu.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest importerem i dystrybutorem produktów biurowych i szkolnych. Aby usprawnić i zintensyfikować działalność planuje uruchomić program partnerski dla kontrahentów (podmiotów prowadzących działalność gospodarczą) dokonujących zakupów za pośrednictwem platformy internetowej. Celem programu jest premiowanie korzystania z platformy internetowej jako narzędzia obniżającego koszty obsługi kontrahentów, premiowanie regularnego odnawiania zapasów u kontrahentów oraz wprowadzanie do ich oferty szerokiej gamy produktów dystrybuowanych przez Spółkę. Z wdrożeniem i funkcjonowaniem platformy internetowej oraz programu partnerskiego związana jest bezpośrednio potrzeba bieżącego testowania przez kontrahentów wprowadzanych na platformie rozwiązań technologicznych, marketingowych i reklamowych oraz analizowania przez Spółkę dostarczanych przez klientów informacji o funkcjonowaniu wprowadzanych na platformie rozwiązań technologicznych, marketingowych i reklamowych oraz sugestii dotyczących ewentualnych modyfikacji Platformy. W pierwszej fazie program byłby uruchomiony na okres próbny. Samo korzystanie przez kontrahentów z platformy i związana z tym realizacja usług testowania tego innowacyjnego i w założeniu podlegającego modyfikacjom narzędzia, wiązałoby się z bezpośrednimi korzyściami Spółki. W szczególności byłyby to oszczędności związane z eliminacją z procesu obsługi zamówienia i reklamacji tradycyjnych, angażujących pracowników, generujących koszty i czasochłonnych procedur (kontaktów z kontrahentami za pośrednictwem telefonu, faksu). Z drugiej strony już samo korzystanie z platformy i testowanie jej przez kontrahentów wiązałoby się dla nich z koniecznością wykonania dodatkowych zadań (np. wpisania zamówienia na platformie zamiast przesłania go faksem, złożenia reklamacji na platformie zamiast wysłania jej faksem).

Uczestnicy programu partnerskiego mieliby możliwość, w zamian za wykonanie dodatkowych usług, uzyskania wynagrodzenia, zdefiniowanego jako tzw. premia pieniężna. Koniecznym, lecz niewystarczającym warunkiem nabycia prawa do premii pieniężnej byłoby zarejestrowanie się na platformie i gromadzenie punktów. Punkty przyznawane byłyby za zamówienie towarów opisanych niepowtarzalnym indeksem towarowym, w danym tygodniu, należącym do trzynastotygodniowego okresu rozliczeniowego. Złożenie w ciągu jednego tygodnia ponownego zamówienia na towary o tym samym indeksie towarowym nie zwiększałoby liczby punktów już za towary o tym indeksie, w danym tygodniu przyznanych, a liczba punktów nie zależałaby przy tym od ilości towarów (sztuk lub opakowań) o tym samym indeksie towarowym, zakupionych w ciągu danego tygodnia. Punkty uzyskane w tygodniach należących do okresu rozliczeniowego sumowałyby się.

Samo zgromadzenie określonej liczby punktów nie uprawniałoby jednak do wypłaty premii pieniężnej. Nabycie prawa do premii pieniężnej byłoby uzależnione wprost (oprócz rejestracji w programie, składania zamówień na platformie w ramach programu na możliwie szeroki asortyment towarów oraz terminowego rozliczenia zobowiązań wobec Spółki) od wymienionych w regulaminie programu partnerskiego usług Uczestnika, tj.:testowania wprowadzanych na platformie rozwiązań technologicznych, marketingowych i reklamowych (usługa ta byłaby ściśle związana ze składaniem zamówień lub reklamacji za pośrednictwem platformy - realizowana byłaby niejako przy okazji korzystania z platformy i wiązała by się z dodatkowym obowiązkiem świadomego gromadzenia danych dotyczących funkcjonowania platformy i analizowaniu ich na potrzeby Spółki. Spółka nie wyklucza jednocześnie obligowania kontrahentów do testowania rozwiązań technologicznych, marketingowych i reklamowych w trybie symulacji);udzielania na prośbę Spółki wszelkich informacji o funkcjonowaniu wprowadzanych na platformie rozwiązań technologicznych, marketingowych i reklamowych oraz przekazywania sugestii dotyczących ewentualnych modyfikacji platformy.O ile Uczestnik wywiąże się z tak sformułowanych zobowiązań, uzyskane przez Uczestnika w danym okresie rozliczeniowym punkty przeliczane byłyby za pomocą stosownego algorytmu na stawkę procentową, która byłaby z kolei podstawą do wyliczenia wartości premii pieniężnej. Sama kwota premii pieniężnej kalkulowana byłaby przez przemnożenie stawki procentowej przez kwotę obrotu zrealizowanego przez Uczestnika w programie wdanym okresie rozliczeniowym. Premia pieniężna należna byłaby po zakończeniu okresu rozliczeniowego — po weryfikacji wywiązywania się przez Uczestnika z zobowiązań wykraczających poza transakcję sprzedaży.

W uzupełnieniu Spółka wskazała, że do nabycia prawa do premii niezbędne jest po pierwsze gromadzenie punktów, przyznawanych za zamawianie towarów opisanych niepowtarzalnym indeksem towarowym w danym tygodniu należącym do trzynastotygodniowego okresu rozliczeniowego. Jest to warunek konieczny, jednak niewystarczający (wg regulaminu, pkt 26 zd. drugie: Samo zgromadzenie określonej liczby punktów, zgodnie z postanowieniami Działu III Regulaminu, nie uprawnia do wypłaty premii). Dla nabycia prawa do premii musi dojść do łącznego wykonania świadczeń na rzecz Spółki. Świadczenia te zostały określone w sposób następujący (wg regulaminu, pkt 27) — są to jednocześnie warunki uzyskania premii:rejestracja w Programie Moja Premia;składanie zamówień na Platformie w ramach Programu Moja Premia na możliwie szeroki asortyment towarów;rozliczenie w okresie 14 dni kalendarzowych od końca okresu rozliczeniowego wszystkich zobowiązań wobec C, których termin płatności upłynął przed zakończeniem okresu rozliczeniowego;testowanie wprowadzanych na Platformie rozwiązań technologicznych, marketingowych i reklamowych;udzielanie na prośbę C wszelkich informacji o funkcjonowaniu wprowadzanych na Platformie rozwiązań technologicznych, marketingowych i reklamowych oraz przekazywania sugestii dotyczących ewentualnych modyfikacji Platformy.Na zawarte w wezwaniu pytanie, czy wypłacane premie pieniężne mają związek z jakimkolwiek świadczeniem kontrahenta na rzecz wypłacającego premię wnioskodawcy, Spółka wskazując na powyższe warunki, odpowiada twierdząco. Jednocześnie pragnie podkreślić, że spośród powyżej zdefiniowanych warunków, w kontekście celów biznesowych Spółki najistotniejsze są te oznaczone literami d) oraz e).

W opinii Spółki to właśnie warunki opisane pod literami d) oraz e) mają charakter niezależnych usług i związane są z transakcją sprzedaży jedynie pośrednio. Ich powiązanie wynika ze zidentyfikowanej przez Spółkę potrzeby bieżącego testowania przez kontrahentów wprowadzanych na platformie rozwiązań technologicznych, marketingowych i reklamowych oraz analizowania przez Spółkę dostarczanych przez klientów informacji o funkcjonowaniu wprowadzanych na platformie rozwiązań technologicznych, marketingowych i reklamowych oraz sugestii dotyczących ewentualnych modyfikacji platformy. W opinii Spółki charakter usług pozwala na przyporządkowanie ich do kodu PKWiU 74.90.1 - Usługi profesjonalne i techniczne wspomagające i usługi doradztwa, gdzie indziej niesklasyfikowane. Niemniej ostateczne ustalenie prawidłowej klasyfikacji spoczywa po stronie kontrahentów, którzy mogą w tym celu wystąpić do GUS o opinię klasyfikacyjną.

Usługi opisane powyżej mogą być zrealizowane w sposób najpełniej odpowiadający potrzebom Spółki właśnie przez jej stałych odbiorców. Konieczne stało się zatem wytypowanie i zachęcenie do współpracy grupy podmiotów, w której znajdą się odbiorcy najaktywniej korzystający z wprowadzanych przez Spółkę rozwiązań. Na tym gruncie powstała koncepcja programu premiowego, w którym kontrahenci mogą uzyskać korzyść finansową nie tyle ze względu na wielkość obrotów, ale — co na tym etapie istotniejsze dla Spółki — za możliwie pełne i wszechstronne testowanie nowych rozwiązań biznesowych, co ze względów technologicznych możliwe jest w tym większym stopniu, im szerszy jest asortyment nabywanych towarów.

W ten sposób usługi kontrahentów są niejako nadbudowane na transakcjach sprzedaży, pozostając jednak transakcjami samodzielnymi. O ile bowiem sprzedaż na platformie internetowej może się odbywać także bez związku z programem premiowym, a z drugiej strony możliwe jest także do przeprowadzenia wykonanie usług testowych, marketingowych i informacyjnych bez związku z faktyczną sprzedażą (np. w trybie symulacji), to najefektywniejsze i dające najwartościowsze rezultaty jest przeprowadzenie obu tych działań w ramach jednego programu.

Co do sposobu kalkulacji premii (odbywa się on wg zasad przedstawionych poniżej) argumenty przedstawione powyżej zadecydowały o tym, że ilość punktów związana jest z szerokością asortymentu, a nie np. z obrotem.

I tak punkty przyznawane są za zamówienie towarów opisanych niepowtarzalnym indeksem towarowym w danym tygodniu należącym do okresu rozliczeniowego. (Regulamin, pkt 15). O ile na Platformie nie podano informacji o większej ilości punktów i zastrzeżeniem pkt 19, za zakup towarów opisanych jednym indeksem towarowym w jednym tygodniu przysługuje jeden punkt. Złożenie w ciągu jednego tygodnia ponownego zamówienia na towary o tym samym indeksie towarowym nie zwiększa liczby punktów już za towary o tym indeksie w danym tygodniu przyznanych. Liczba punktów nie zależy od ilości towarów (sztuk lub opakowań) o tym samym indeksie towarowym, zakupionych w ciągu danego tygodnia) (Regulamin, pkt 16). Punkty przeliczane są dalej na stawkę procentową, za pomocą indywidualnie ustalanego dla każdego kontrahenta algorytmu (kontrahent akceptuje algorytm w tzw. Indywidualnych Szczegółowych Warunkach Uczestnictwa w Programie Moja Premia, które ustalane będą osobno pomiędzy Spółką a konkretnym kontrahentem). Zawarcie umowy z kontrahentami w zakresie uczestnictwa w programie premiowym następuje po akceptacji przez nich jednocześnie wszystkich postanowień regulaminu i Indywidualnych Szczegółowych Warunków Uczestnictwa. Spółka pragnie podkreślić, że w chwili przystąpienia do programu partnerskiego i akceptacji regulaminu oraz Indywidualnych Szczegółowych Warunków Uczestnictwa powstaje więź o charakterze zobowiązaniowym: kontrahent zobowiązuje się do określonych, opisanych powyżej świadczeń w zamian za premię pieniężna. Niespełnienie świadczeń obwarowane jest sankcją w postaci braku premii. Dołączenie do programu premiowego, a w szczególności sposób kalkulacji premii jest zatem całkowicie regulowany umownie z kontrahentem):

O ile Uczestnik realizuje zobowiązania, o których mowa w pkt 27, uzyskane przez Uczestnika w danym okresie rozliczeniowym punkty przeliczane są za pomocą stosownego algorytmu na stawkę procentową, która jest podstawą do wyliczenia wartości premii pieniężnej (wg Regulamin, pkt 28).

Wysokość obrotu ma w kalkulacji znaczenie akcesoryjne (w żadnym wypadku nie pozwala na stwierdzenie, że premia jest rabatem za zrealizowany obrót). Zabezpiecza Spółkę przed kontrahentami, którzy stosowaliby strategię zakupu jak najmniejszych partii towaru z możliwie szerokiego asortymentu w celu uzyskania premii pieniężnej. Wartość usług testowych, informacyjnych i marketingowych przy takiej strategii kontrahenta byłaby znikoma. Stąd w regulaminie wprowadzono następujący zapis (pkt 29):

Premia pieniężna kalkulowana jest przez przemnożenie stawki procentowej, o której mowa w pkt 28, przez kwotę obrotu zrealizowanego przez Uczestnika w Programie Moja Premia w danym okresie rozliczeniowym.

Premie zatem wyliczane są, co prawda przy uwzględnieniu wielkości zrealizowanych dostaw, przy czym należy podkreślić, że jest to tylko jeden z elementów branych pod uwagę, a jego znaczenie jest tu tylko pomocnicze.

Premia nie ma też związku z konkretnym asortymentem. Niemniej ze względu na zależność pomiędzy szerokością zakupywanego asortymentu a jakością usług świadczonych przez kontrahentów na rzecz Spółki, premiuje się zamawianie możliwie szerokiego asortymentu spośród oferowanych na platformie internetowej towarów, oznaczonych niepowtarzalnym indeksem towarowym.

Zgodnie z regulaminem (pkt 27):

Wypłata premii pieniężnej jest uzależniona od następujących działań Uczestnika:rejestracji w Programie Moja Premia;składania zamówień na Platformie w ramach Programu Moja Premia na możliwie szeroki asortyment towarów;rozliczenia w okresie 14 dni kalendarzowych od końca okresu rozliczeniowego wszystkich zobowiązań wobec C, których termin płatności upłynął przed zakończeniem okresu rozliczeniowego;testowania wprowadzanych na Platformie rozwiązań technologicznych, marketingowych i reklamowych;udzielania na prośbę C wszelkich informacji o funkcjonowaniu wprowadzanych na Platformie rozwiązań technologicznych, marketingowych i reklamowych oraz przekazywania sugestii dotyczących ewentualnych modyfikacji Platformy.Aby premia była należna, powyższe warunki powinny być spełnione łącznie. Jeśli w danym okresie rozliczeniowym powyższe działania nie będą spełnione, premia za ten okres nie będzie wypłacona. Jak wspomniano powyżej, z perspektywy strategicznych celów Spółki, szczególnie istotne jest spełnienie warunków opisanych pod literami d) oraz e), mających w opinii Spółki charakter usług, w odróżnieniu od warunków mających charakter techniczny, opisanych pod literami a), b) oraz c).

W związku z powyższym zadano następujące pytanie sformułowane w uzupełnieniu wniosku:

Czy tzw. premia pieniężna, która będzie wypłacona kontrahentom Spółki z tytułu udziału w programie partnerskim pod warunkiem wykonywania dodatkowych działań może być uznana za wynagrodzenie za świadczone przez kontrahentów na rzecz Spółki usługi podlegające opodatkowaniu VAT zgodnie z Ustawą VAT i w związku z tym, czy Spółka będzie uprawniona do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z otrzymanych przez Spółkę od kontrahentów faktur VAT dokumentujących wykonanie takich usług.

Zdaniem Spółki, premia pieniężna płacona kontrahentom z tytułu udziału w programie partnerskim pod warunkiem wykonywania dodatkowych, wynikających z regulaminu programu czynności, jest zapłatą wynagrodzenia za usługę oraz podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na zasadach określonych w art. 8 ust. 1 Ustawy VAT. Tym samym po zakończonym okresie rozliczeniowym, w którym kontrahent wykonał usługę, Spółka powinna otrzymać od kontrahenta fakturę VAT.

Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 Ustawy VAT opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. Stosownie do art. 8 ust. 1 Ustawy VAT przez świadczenie usług, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1. rozumie się każde świadczenie na rzecz osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, które nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu art. 7, w tym również: przeniesienie praw do wartości niematerialnych i prawnych, bez względu na formę, w jakiej dokonano czynności prawnej; zobowiązanie do powstrzymania się od dokonania czynności lub tolerowania czynności lub sytuacji; świadczenie usług zgodnie z nakazem organu władzy publicznej lub podmiotu w jego imieniu lub nakazem wynikającym z mocy prawa.

Zdaniem Spółki w zaproponowanej koncepcji programu partnerskiego mamy do czynienia z dwiema transakcjami: dostawą towarów realizowaną przez Spółkę na rzecz kontrahentów, jak i świadczeniem usług, przy czym to kontrahenci świadczą usługi na rzecz Spółki.

Spółka pragnie wskazać, że idea programu partnerskiego, a w szczególności konstrukcja prawa do premii pieniężnej ma umożliwić Spółce realizację celów dwóch różnych kategorii:bezpośrednim celem jest stymulacja i odpowiednie profilowanie sprzedaży — Spółka dąży do tego, aby jak najwięcej zamówień składanych było za pośrednictwem platformy internetowej, co wprost przekładałoby się na obniżenie kosztów i zwiększenie efektywności poprzez wyeliminowanie konieczności korzystania przy obsłudze zamówienia bądź reklamacji z tradycyjnych mediów, takich jak telefon czy faks. Ponadto za pomocą programu, z zachętą w postaci możliwości zdobycia premii pieniężnej, Spółka dąży do zapewniania sobie lojalności kontrahentów. Premia ma charakter motywujący do nabywania jak najszerszej gamy produktów Spółki, celem dodatkowym, choć równie istotnym z perspektywy długofalowej strategii funkcjonowania Spółki jest nabywanie wiedzy i opinii o funkcjonowaniu nowych informatycznych narzędzi sprzedaży, przy czym szczególną wartość dla Spółki mają informacje i komentarze pochodzące bezpośrednio od jej kontrahentów.Na tym tle powstała koncepcja powiązania programu premiowania wykorzystywania platformy internetowej jako narzędzia do składania zamówień oraz reklamacji, regularnego odnawiania zapasów u kontrahentów oraz wprowadzania do ich oferty szerokiej gamy produktów z usługami testowymi, informacyjnymi (należy tu zaznaczyć, że w przyszłości platforma będzie rozbudowywania o kolejne funkcjonalności na bazie informacji od kontrahentów) i marketingowymi, świadczonymi przez tych samych kontrahentów— uczestników programu. W zaproponowanej konstrukcji nabycie prawa do premii pieniężnej (choć kalkulacja samej premii uzależniona jest od szerokości zakupywanego asortymentu i wysokości obrotów w danym okresie rozliczeniowym (uzależnione jest wprost od spełnienia dodatkowych, nie należących do transakcji sprzedaży usług i w związku tym w opinii Spółki powinna być uznana za wynagrodzenie należne za te usługi. Dochodzi tu bowiem do rzeczywistego i odrębnego od transakcji sprzedaży, świadczenia kontrahentów na rzecz Spółki.

W sprawie C-16/93 pomiędzy RJ. Tolsma a Inspecteur der Omzetbelasing Leeuwarden Europejski Trybunał Sprawiedliwości wskazał, że usługi są świadczone za wynagrodzeniem w rozumieniu art. 2 (1) VI Dyrektywy, a w konsekwencji podlegają opodatkowaniu, wyłącznie jeżeli istnieje stosunek prawny pomiędzy świadczącym usługę a jej odbiorcą, na mocy którego występuje świadczenie wzajemne, przy czym wynagrodzenie otrzymane przez świadczącego stanowi wartość przekazywaną w istocie w zmian za usługę wyświadczoną jej odbiorcy. Spółka pragnie podkreślić, że w chwili przystąpienia do programu partnerskiego i akceptacji regulaminu powstaje więź o charakterze zobowiązaniowym kontrahent zobowiązuje się do określonych, opisanych powyżej świadczeń w zamian za premię pieniężną. Niespełnienie świadczeń obwarowane jest sankcją w postaci braku premii.

Spółka ma świadomość, że w aktualnym orzecznictwie zapadały wyroki uznające, że premia wypłacona kupującemu w razie osiągnięcia określonego pułapu obrotów nie jest wynagrodzeniem za świadczenie usług, ale formą rabatu (tu np. wyroki NSA, sygn. akt I FSK 94/06 i I FSK 1109/06). Spółka pragnie jednocześnie zwrócić uwagę, że wyroki te nie dotyczyły sytuacji, w której wyplata premii byłaby obwarowana koniecznością spełnienia dodatkowych świadczeń. Przeciwnie, w wyroku NSA o sygn. I FSK 1109/06 Sąd odnosząc się do przedstawionego stanu faktycznego podkreślił, że aby otrzymać wynagrodzenie Spółka mogła w świetle zawartej umowy w ogóle nie podejmować jakichkolwiek działań marketingowych w celu realizacji zakupów na kwotę przekraczającą 100.000.000 zł i pomimo tego - w przypadku przekroczenia tej kwoty w określonym czasie - należałoby się jej wynagrodzenie.

Ponadto należy zauważyć, że program partnerski nie uzależnia wypłaty premii od przekroczenia określonego pułapu obrotu, wysokość obrotu jest tylko jednym (obok szerokości zamawianego asortymentu) z wskaźników wpływających na wysokość premii — wynagrodzenia za usługi kontrahentów, Uzależnienie premii wynagrodzenia za usługi testowe, informacyjne i marketingowe od wskazanych parametrów ma to uzasadnienie, że najcenniejsze dla Spółki są usługi świadczone przez kontrahentów najintensywniej korzystających z oferowanych przez Spółkę narzędzi informatycznych i mających największe doświadczenie jako odbiorcy towarów Spółki.

Zdaniem Spółki należy zatem uznać, że premia pieniężna związana będzie z określonymi świadczeniami kontrahentów, a tym samym stanowić będzie wynagrodzenie za wykonywanie określonych usług na rzecz Spółki w rozumieniu art. 8 ust. 1 Ustawy VAT i skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego, który kontrahenci zobowiązani będą dokumentować poprzez wystawienie faktur VAT.

W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego uznaje się za prawidłowe.

Mając powyższe na względzie, stosownie do art. 14c § 1 Ordynacji podatkowej, odstąpiono od uzasadnienia prawnego dokonanej oceny stanowiska Wnioskodawcy.

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dacie wydania interpretacji w przedstawionym zdarzeniu przyszłym.

Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, ul. Jasna 2/4, 00-013 Warszawa po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu - do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.). Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach - art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).

Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Warszawie Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Płocku, ul. 1 Maja 10, 09-402 Płock.
Słowa kluczowe: bonus, faktura VAT, premia, premia pieniężna, rabaty, usługi
Data aktualizacji: 14/01/2013 06:00:01

Jak utworzyć raport sprzedaży - rejestr sprzedaży vat

Nasza aplikacja posiada funkcję generowania raportów sprzedaży (rejestr sprzedaży vat). Aby utworzyć raport sprzedaży (rejestr sprzedaży vat) wystarczy na stronie Faktury wybrać odpowiedni zakres dat od do, a następnie kliknąć przycisk Generuj...

W jakiej wysokości stawkę podatku VAT należy zastosować w przypadku świadczenia usług prze...

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu, działając na podstawie art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz.U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), w odpowiedzi na pismo z dnia 28 czerwca 2004 r. (wpływ 02.07.2004 r.) w sprawie...

Termin wystawiania faktur VAT w przypadku wykonywania usług budowlano montażowych

Postanowienie Naczelnik Urzędu Skarbowego działając na podstawie art. 14a 1 oraz 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj.: Dz. U. z 2005r. Nr 8 poz. 60 ze zm.) po rozpatrzeniu wniosku Pana z dnia 15.09.2005 r. w sprawie...

Dotyczy wystawiania zbiorczych faktur korygujących oraz obniżania kwoty podatku należnego...

Na podstawie art. 14a 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60), w odpowiedzi na wniosek Spółki z dnia 7.07.2005 r. (wpływ do tutejszego urzędu dnia 8.07.2005 r.) o udzielenie pisemnej...

Dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury zakupu samochodu sa...

Na podstawie art. 216, art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa tekst jednolity z 2005r. Dz. U. Nr 8, poz. 60 ze zm. po rozpatrzeniu wniosku złożonego w dniu 27.06.2005r. i uzupełnionego o znaki opłaty skarbowej w dniu...
Polecamy ciekawe artykuły do przeczytania
Czy podatnik ma prawo wystawić faktury korygujące do rachunków, dokumentujących wykonane usługi transportowe przez podmiot niebędący podatnikiem VATJaką stawkę podatku VAT należy zastosować przy sprzedaży mieszkań używanych?Korekta faktu za energie elektrycznąUrząd Skarbowy Warszawa-Bemowo Warszawa 02-325 ul. Białobrzeska 53ACzy faktura pro-forma uprawnia do odliczenia podatku VAT
 Zamknij Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce, kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.