Facebook Kontakt
Zaloguj się lub zarejestruj konto
Włącz wersję mobilną
Wystaw fakturęFakturyKlienciProduktyKontoAktualnościOpiniePomocKontakt
Przypominamy, że na stronie Fakturowo.pl dostępna jest nowa wersja serwisu Efaktury.org, serwis Efaktury.org będzie działał cały czas równolegle z serwisem Fakturowo.pl, więcej informacji na stronie Fakturowo.pl! W serwisie Fakturowo.pl dostępna jest integracja z systemem KSeF - system KSeF będzie wkrótce obowiązkowy dla wszystkich podatników. Zachęcamy do rejestracji konta - rejestracja konta w Fakturowo.pl jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje!

Aktualności Powrót »

Zachęcamy do częstego odwiedzania tej strony, gdyż zamieszczamy na niej wszelkie informacje o zmianach i nowościach w naszym serwisie. Zapraszamy naszych użytkowników do dzielenia się swoimi opiniami i sugestiami, pomoże nam to lepiej dostosować nasz serwis do Państwa potrzeb. Kliknij tutaj aby się z nami skontaktować.

17 maj 2017 - NOWA WERSJA SERWISU EFAKTURY.ORG


Miło nam poinformować, że uruchomiliśmy właśnie nową wersję serwisu Efaktury.org - nowa wersja dostępna jest na stronie Fakturowo.pl. Serwis Efaktury.org będzie działał cały czas równolegle z serwisem Fakturowo.pl - jednakże mamy nadzieję, że przekonasz się do nowego serwisu. Dlaczego warto zarejestrować konto w serwisie Fakturowo.pl? Powodów jest wiele, najważniejsze z nich to:

 • po zarejestrowaniu w Fakturowo.pl, konto będzie miało taką samą ważność jak w Efaktury.org (koszt przedłużenia abonamentu w Fakturowo.pl jest taki sam jak w Efaktury.org - więcej informacji na stronie - Cennik);
 • po zarejestrowaniu konta w Fakturowo.pl na stronie - Kopiowanie - jednym kliknięciem możesz przekopiować bazę swoich klientów oraz produktów; z uwagi na kompleksową zmianę oprogramowania, nie ma możliwości skopiowania dokumentów wystawionych w serwisie Efaktury.org - wszystkie dokumenty wystawione i zapisane w serwisie Efaktury.org będą cały czas dostępne (w starym serwisie) bez konieczności przedłużania abonamentu;
 • w nowym serwisie konto jest ważne na zawsze, bez abonamentu wystawisz 3 dokumenty miesięcznie (dokumenty już zapisane możesz pobierać bez żadnych ograniczeń);
 • wygodnie wystawisz faktury z Twojego telefonu oraz każdego innego urządzenia mobilnego;
 • możliwość tworzenia dokumentów w 13 wersjach językowych;
 • możliwość obsługi magazynu, więcej informacji na stronie - Program magazynowy;
 • możliwość nadawania dostępu do konta innym użytkownikom, np. księgowa lub pracownik może mieć dostęp do Twoich faktur;
 • więcej informacji o nowym serwisie na stronie - Funkcje

22 wrzesień 2016
Dodaliśmy funkcję umożliwiającą sprawdzenie historii wszystkich wiadomości wysłanych z konta użytkownika. Po zalogowaniu się na stronie - Wiadomości - dostępna jest lista zawierająca adres email nadawcy oraz odbiorcy, datę wysłania oraz nazwę załącznika.

4 lipiec 2016
Dodaliśmy dodatkowy filtr - sposób płatności - umożliwiający wyświetlenie dokumentów w zależności od sposobu płatności. Aby skorzystać z tego filtra należy na stronie - https://www.efaktury.org/faktury - w prawym górnym rogu kliknąć przycisk - Pokaż dodatkowe filtry - a następnie na liście należy wybrać zakres dokumentów jaki nas interesuje.

8 maj 2016
Do raportów generowanych na stronie - Faktury - dodaliśmy dodatkowe zestawienie podatku VAT z uwzględnieniem różnych stawek podatkowych.

15 marzec 2016
Dodaliśmy opcję umożliwiającą wystawienie duplikatu dokumentu z dowolną datą. Więcej informacji na stronie pomocy.

4 marzec 2016
Dodaliśmy dodatkowe opcje w polu - Sposób płatności - nowe opcjie to: przelew w terminie 2 dni, 7 dni, 14 dni, 30 dni oraz 60 dni. Po wybraniu jednej z opcji system sam wyliczy termin płatności na podstawie dokonanego wyboru.

15 styczeń 2016
Usprawniliśmy wystawianie faktury końcowej do faktury zaliczkowej (lub wielu faktur zaliczkowych). Wystarczy wystawiając fakturę końcową wpisać w polu "Faktury zaliczkowe" numery faktur zaliczkowych oddzielając je znakiem średnika. Na końcowym wydruku PDF każda wpisana faktura zostanie automatycznie sprawdzona i opisana (kwoty, daty wystawienia). Więcej informacji na stronie pomocy.

9 wrzesień 2015
W zakładce - Konto - dodaliśmy funkcję - Numery kont bankowych. Dzięki tej funkcji można przypisać różne numery kont bankowych zależne od waluty w jakiej wystawiane są dokumenty. Jeśli dla danej waluty nie przypiszemy osobnego numeru konta, wówczas pobierany jest numer konta przypisany do domyślnego sprzedawcy w zakładce - Klienci.

23 lipiec 2015
W zakładce - Konto - dodaliśmy opcję - Kwota na liście - opcja ta umożliwia wybranie rodzaju kwoty jaka jest widoczna na liście w zakładce - Faktury. Dostępne opcje to: do zapłaty (jest to opcja domyślna), zapłacono oraz zapłacono / do zapłaty.

8 czerwiec 2015
Dodaliśmy formularz umożliwiający wystawianie/przygotowanie oferty handlowej - mamy nadzieję, że nowa funkcja ułatwi sporządzanie ofert handlowych online naszym użytkownikom.

14 maj 2015
Dodaliśmy kosmetyczne poprawki do formularza wystawiania faktury (a także wszystkich pozostałych formularzy) - pola których nie można edytować, w których wartości wyliczane są automatycznie przez system - oznaczone są ciemniejszym kolorem tła (wcześniej wszystkie pola miały białe tło). Mamy nadzieję, że formularz wystawiania dokumentów stanie się przez to jeszcze bardziej czytelny.

24 kwiecień 2015
Dodaliśmy opcję - Pokaż / ukryj zakres dokumentów - opcja ta znajduje się w zakładce "Faktury" (w prawym górnym rogu). Opcja ta umożliwia wybór rodzaju dokumentów jakie mają być wyświetlane na liście oraz w generowanym raporcie.

2 kwiecień 2015
Dodaliśmy opcję - Sprawdzaj numerację - opcja ta znajduje się w zakładce "Konto" w sekcji "Numeracja dokumentów". Gdy opcja ta jest włączona (ustawiona na TAK) wówczas nasz system będzie sprawdzał numerację wystawianych przez Ciebie dokumentów. Podczas wystawiania nowego dokumentu będzie sygnalizowany błąd jeśli numer wystawanego dokumentu nie będzie zgodny (z kolejnym numerem ustawionym w sekcji - Numeracja dokumentów) lub jeśli nie będzie istniał dokument o numerze o jeden mniejszym od wystawianego dokumentu. Domyślnie opcja ta jest wyłączona (ustawiona na NIE), zatem numeracja wystawianych dokumentów nie jest sprawdzana.

1 kwiecień 2015
Dodaliśmy opcję - Zezwalaj na duplikaty - opcja ta znajduje się w zakładce "Konto" w sekcji "Numeracja dokumentów". Gdy opcja ta jest wyłączona (ustawiona na NIE) wówczas nie ma możliwości zapisania dwóch dokumentów o tym samym numerze. Domyślnie opcja ta jest włączona (ustawiona na TAK), zatem możliwe jest zapisanie dwóch dokumentów o tym samym numerze.

25 marzec 2015
Zmieniliśmy formularz umożliwiający przedłużenie abonamentu, formularz znajduje się na stronie - https://www.efaktury.org/abonament - dzięki tej zmianie przedłużenie abonamentu jest jeszcze prostsze. Link do strony widnieje w zakładce "Konto" oraz w prawym górnym rogu obok przycisku "Wyloguj się". Ponadto wprowadziliśmy obowiązkowe podanie danych do wystawienia faktury (ponieważ wielu użytkowników zapominało podawać danych). Dane do faktury wpisywane w formularzu można pobrać automatycznie poprzez wyszukiwarkę GUS (wystarczy podać numer NIP firmy).

11 marzec 2015
Dodaliśmy dodatkową opcję - Pokaż i zapisz - po wypełnieniu formularza faktury i kliknięciu przycisku, w przeglądarce internetowej wyświetli się dokument z możliwością bezpośredniego wydruku, bez konieczności zapisywania dokumentu na dysku komputera. Ponadto nazwa przycisku - Pobierz - została zmieniona na - Pobierz i zapisz - aby był bardziej czytelny i informował, że w momencie pobierania dokumentu jako pliku PDF - dokument jest również zapisywany w bazie danych na koncie użytkownika.

11 styczeń 2015
Przy polu "Termin płatności" dodaliśmy opcję po zaznaczeniu której możliwe jest wstawienie konkretnej daty z kalendarza.

26 styczeń 2015
Dodaliśmy funkcję umożliwiającą wystawienie faktury w walucie obcej (faktury walutowe) i automatyczne przeliczenie kwot z waluty obcej na polskie złote. Przeliczanie odbywa się automatycznie według kursu Narodowego Banku Polskiego. Użytkownik ma możliwość wyboru dnia, z którego ma być pobrany średni kurs danej waluty obcej. Pamiętać jednak należy, że ogólna zasada dotycząca przeliczania faktur w walucie obcej mówi, że jeżeli kwoty stosowane do określenia podstawy opodatkowania są podane w walucie obcej, wówczas przeliczenia na złote dokonuje się według kursu średniego danej waluty obcej ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień powstania obowiązku podatkowego (art. 31a ust. 1 ustawy o VAT).

19 styczeń 2015
Dodaliśmy możliwość oddzielnej numeracji dla wszystkich rodzajów wystawianych dokumentów. Aby zmienić kolejny numer lub format numeracji wystawianego dokumentu należy dokonać edycji numeru dla wybranego dokumentu w zakładce "Konto". Przypominamy, że istnieje również możliwość ustawienia automatycznej zmiany kolejnego numeru wystawianego dokumentu na numer 1. Aby włączyć funkcję należy dokonać edycji parametru "Resetuj kolejny numer" w zakładce "Konto". Zmiana kolejnego numeru będzie wykonywana automatycznie w terminie wybranym z listy - czyli co rok lub co miesiąc.

17 listopad 2014
Dodaliśmy formularz umożliwiający wystawianie faktury RR - są to faktury wystawiane przez przedsiębiorcę kupującego produkty rolne od rolnika.

14 październik 2014
Dodaliśmy funkcję "Wystaw ponownie". Funkcja ta umożliwia ponowne wystawienie dokumentu z danymi już istniejącego dokumentu. Do nowo tworzonego dokumentu pobierane są wszystkie dane z już istniejącego dokumentu za wyjątkiem - numeru, daty wystawienia oraz drugiej daty (przeważnie daty sprzedaży). Korzystając z funkcji "Wystaw ponownie" można łatwo wystawiać nowe faktury na podstawie już istniejących, a także wystawić np. fakturę korygującą do już istniejącej faktury lub fakturę zaliczkową na podstawie faktury proformy.

29 wrzesień 2014
Dodaliśmy formularz umożliwiający wystawianie dokumentu "Formularz zamówienia".

16 wrzesień 2014
Ze względu na bezpieczeństwo danych naszych użytkowników wdrożyliśmy certyfikat SSL zapewniający szyfrowanie danych. Certyfikat SSL pozwala na szyfrowanie danych przesyłanych przez sieć pomiędzy serwerem a komputerem użytkownika.
30 wrzesień 2014
Dodaliśmy do raportu szczegółowego NIP klientów.

30 maj 2014
Dodaliśmy formularz umożliwiający wystawianie dokumentu "Dowód dostawy".

11 kwiecień 2014
Dodaliśmy opcję umożliwiającą automatyczną zmianę kolejnego numeru wystawianego dokumentu (faktury) na numer 1. Zmiana numeru będzie wykonywana automatycznie w terminie wybranym z listy - co rok - lub - co miesiąc. Zmiany ustawień można dokonać w zakładce "Konto" poprzez opcję "Zmieniaj numer".

22 luty 2014
Dodaliśmy formularze umożliwiające wystawianie dokumentów "Kasa wyda (KW)" oraz "Kasa przyjmie (KP)".

2 luty 2014
Przypominamy, o aktualnych wysokościach składek ZUS w 2014 roku. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

1 luty 2014
Przypominamy, że od 1 stycznia 2014 r. przedsiębiorcy zwolnieni z podatku VAT mogą dokumentować dokonaną sprzedaż za pomocą faktur. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

22 styczeń 2014
Dodaliśmy możliwość wykonania importu klientów i produktów z pliku tekstowego do bazy danych serwisu oraz możliwość wykonania eksportu klientów i produktów z bazy danych serwisu do pliku tekstowego. Wykonanie powyższych czynności jest możliwe poprzez formularze znajdujące się w zakładce "Klienci" oraz "Produkty", więcej informacji w dziale pomocy.

6 styczeń 2014
Dodaliśmy możliwość szybkiego pobierania danych przedsiębiorców po numerze NIP lub REGON z rejestru GUS (stat.gov.pl/regon). Dane można pobierać poprzez kliknięcie przycisku "Dodaj z GUS" przy dodawaniu nowego klienta oraz przy wystawianiu nowego dokumentu.

21 grudzień 2013
Przypominamy, że od 1 stycznia 2014 roku zmieniają się zasady wystawiania faktur. Wprowadzone zmiany dotyczą głównie terminów wystawiania faktur, tutaj znajdą Państwo opis wprowadzonych zmian.

6 grudzień 2013
W dniu dzisiejszym oficjalnie wystartowaliśmy na wszystkich najpopularniejszych portalach społecznościowych. Na naszych profilach można znaleźć informacje o nowościach i promocjach w naszym serwisie. Zapraszamy do zamieszczania pomysłów i sugestii. Od dzisiaj można się z nami skontaktować również poprzez komunikator Skype.

5 grudzień 2013
Nasza firma została pozytywnie zweryfikowana przez organizacje płatnicze, jako spełniająca wymogi formalne i od dzisiaj nasi użytkownicy mogą dokonywać płatności za abonament kartą kredytową VISA oraz MASTERCARD.

19 listopad 2013
Dodaliśmy funkcję umożliwiającą wysyłanie wielu faktur na wskazany przez użytkownika adres email. Aby przesłać faktury należy je zaznaczyć w zakładce "Faktury", następnie kliknąć przycisk "Wyślij" (przycisk znajduje się w prawym dolnym rogu strony), następnie należy podać adres email odbiorcy, tytuł oraz treść wiadomości i jeszcze raz kliknąć przycisk "Wyślij". W formularzu istnieje możliwość wyboru odbiorcy wiadomości z bazy danych kontrahentów (pola: adres email odbiorcy, tytuł oraz treść wiadomości), oczywiście informacje te należy najpierw przypisać do danego kontrahenta poprzez zakładkę "Kontrahenci".

15 listopad 2013
Dodaliśmy funkcję automatycznego zapisywania w bazie danych kontrahentów i/lub produktów podczas wystawiania dokumentów. Aby kontrahent został zapisany jego nazwa musi być unikatowa czyli nie może występować w bazie danych oraz jego dane muszą być wyświetlane w formie wielu pól. Aby produkt został zapisany jego nazwa musi być unikatowa czyli nie może występować w bazie danych. Funkcję można włączyć w zakładce "Konto" - opcja "Automatyczny zapis".

12 listopad 2013
Wprowadziliśmy obowiązkowy format zapisu daty wystawienia dokumentu DD-MM-RRRR. Dzięki tej zmianie generowanie raportów (w zakładce "Faktury") jest możliwe poprzez podanie zakresu dat od do.

25 październik 2013
Dodaliśmy funkcję umożliwiającą inteligentne wyszukiwanie kontrahentów i produktów w trakcie wystawiania dokumentu. Wystarczy w formularzu wpisać część nazwy kontrahenta lub nazwy produktu, a system automatycznie wyszuka w bazie danych rekord zawierający wpisany ciąg znaków.

23 październik 2013
Istnieje możliwość przedłużania abonamentu poprzez Allegro.pl oraz Oferia.pl. Zapraszamy naszych użytkowników do korzystania z poniższych aukcji. Każdy użytkownik, który przedłuży abonament poprzez zakup na aukcji Allegro.pl lub Oferia.pl i wystawi nam komentarz, otrzyma od nas 30 dni dodatkowego abonamentu.

8 październik 2013
W dniu dzisiejszym zmieniliśmy logo naszego serwisu. Mamy nadzieję, że będzie ono bardziej rozpoznawalne i spodoba się naszym użytkownikom.

4 październik 2013
Dodaliśmy możliwość otrzymania potwierdzenia wysłania faktury na adres email (wystarczy zaznaczyć opcję podczas wysyłania wiadomości email).

1 październik 2013
W związku ze zmianami przepisów jakie weszły w życie od 1 października (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 177, poz. 1054 z późn. zm.) dodaliśmy w stawkach VAT opcję "-" (kreska). Stawka ta ma zastosowanie wobec towarów wymienionych w załączniku nr 11 do ustawy o VAT (listę towarów można znaleźć tutaj).

6 wrzesień 2013
W zakładce "Druk wpłaty" udostępniliśmy funkcję umożliwiającą generowanie druków wpłaty gotówkowej lub polecenia przelewu online w formacie PDF. Zarejestrowani użytkownicy mają możliwość zapisywania wypełnionych druków oraz wypełniania danych odbiorcy i zleceniodawcy danymi z bazy danych kontrahentów.

5 sierpień 2013
Dodaliśmy możliwość wpisywania ceny netto z dokładnością od 2 do 5 miejsc po przecinku. Zmiany można dokonać w zakładce "Konto" poprzez opcję "Domyślna cena netto".

3 lipiec 2013
Dodaliśmy funkcję umożliwiającą wpisywanie wszystkich danych sprzedawcy i nabywcy w jednym polu. Zmiany pól dokonuje się poprzez kliknięcie w ikonę znajdującą się obok napisów "Sprzedawca" i "Nabywca". W zakładce "Konto" można również zmienić domyślne ustawienia każdego pola. Funkcja znacznie przyspiesza wpisywanie danych, gdyż dzięki niej możliwe jest korzystanie z metody kopiuj / wklej.

29 marzec 2013
Dodaliśmy kilka nowych funkcji:
 • możliwość wystawiania not odsetkowyc;
 • możliwość wystawiania wezwań do zapłaty (z odsetkami oraz bez);
 • możliwość umieszczania rabatów (kwotowych oraz procentowych).

25 marzec 2013

Wszystkim użytkownikom, którzy na stronie Opinie wyrażą opinię o naszym serwisie otrzymają 30 dni dodatkowego abonamentu. W opinii można zamieścić nazwę swojej firmy oraz adres strony WWW, zatem jest to również doskonała forma reklamy.

5 marzec 2013
W zakładce "Produkty" dodaliśmy możliwość zapisywania ceny produktu w formie netto lub brutto.

2 marzec 2013
Przenieśliśmy pole z numerem konta i nazwą banku z danych kontaktowych do dolnej części formularza. Wyłączyliśmy funkcję sprawdzającą poprawność numerów kont, nip oraz pesel (ponieważ funkcja ta nie sprawdzała się w przypadku numerów zagranicznych).

14 luty 2013
Wdrożyliśmy funkcję monitorowania zapłaconych i niezapłaconych faktur. Funkcja jest domyślnie wyłączona, można ją włączyć w zakładce "Konto" w polu "Pokazuj zapłacone". Po włączeniu funkcji na liście faktur można oznaczać i sortować faktury zapłacone lub niezapłacone.

1 styczeń 2013
Od 2013 roku wystawiamy faktury na nowych zasadach, tutaj znajdziecie Państwo wszelkie niezbędne informacje.

25 styczeń 2011
Oficjalne uruchomienie strony Efaktury.org.
Polecamy ciekawe artykuły do przeczytania
Dotyczący określenia prawidłowego wystawiania faktur za comiesięczne opłaty za eksploatację lokali spółdzielczych dla członków spółdzielniBrak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku przy refakturowaniu usług pocztowychCzy wystawiona faktura VAT ze stawką zw. jest prawidłowa?Kiedy sprzedawca może dokonać zmniejszenia podstawy opodatkowania o wartości wykazane na fakturze korygującejJakie podmioty gospodarcze muszą prowadzić pełną księgowość?
 Zamknij Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce, kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.