Facebook Kontakt
Zaloguj siê lub zarejestruj konto
W³±cz wersjê mobiln±
Wystaw fakturêFakturyKlienciProduktyKontoAktualno¶ciOpiniePomocKontakt
Przypominamy, ¿e na stronie Fakturowo.pl dostêpna jest nowa wersja serwisu Efaktury.org, serwis Efaktury.org bêdzie dzia³a³ ca³y czas równolegle z serwisem Fakturowo.pl, wiêcej informacji na stronie Fakturowo.pl! W serwisie Fakturowo.pl dostêpna jest integracja z systemem KSeF - system KSeF bêdzie wkrótce obowi±zkowy dla wszystkich podatników. Zachêcamy do rejestracji konta - rejestracja konta w Fakturowo.pl jest bezp³atna i do niczego nie zobowi±zuje!

Prawid³owo¶æ postêpowania w sytuacji z³o¿enia zg³oszenia rejestracyjnego oraz zwi±zanego z nim prawa do odliczenia podatku naliczonego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporz±dzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upowa¿nienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie dzia³aj±c w imieniu Ministra Finansów stwierdza, ¿e stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 05.10.2009 r. (data wp³ywu 12.10.2009 r.), uzupe³nionym pismem z dnia 08.11.2009r. (data wp³ywu 09.11.2009r.) w odpowiedzi na wezwanie z dnia 28.10.2009r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotycz±cej podatku od towarów i us³ug w zakresie prawid³owo¶ci postêpowania w sytuacji z³o¿enia zg³oszenia rejestracyjnego oraz zwi±zanego z nim prawa do odliczenia podatku naliczonego - jest nieprawid³owe.

UZASADNIENIE

W dniu 12.10.2009 r. wp³yn±³ ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotycz±cej podatku od towarów i us³ug w zakresie prawid³owo¶ci postêpowania w sytuacji z³o¿enia zg³oszenia rejestracyjnego oraz zwi±zanego z nim prawa do odliczenia podatku naliczonego.

W przedmiotowym wniosku zosta³ przedstawiony nastêpuj±cy stan faktyczny.

Wnioskodawczyni w miesi±cu czerwcu 2008 roku rozpoczê³a dzia³alno¶æ gospodarcz± polegaj±c± na ¶wiadczeniu us³ug gastronomicznych (catering, kebab, zapiekanki itp.). Wybra³a zwolnienie z VAT do wysoko¶ci obrotów. Do koñca roku 2008 kwota sprzeda¿y nie zosta³a przekroczona. W miesi±cu marcu 2009 roku przypadkiem dowiedzia³a siê, ¿e wprowadzenie przez ni± sprzeda¿y piwa (co nast±pi³o w miesi±cu listopadzie 2008 r.) automatycznie spowodowa³o utratê prawa do bycia tzw. nieVatowcem, gdy¿ jest to produkt akcyzowy. W zwi±zku z powy¿szym w dniu 31.03.2009r. Wnioskodawczyni dokona³a rejestracji jako czynny podatnik na formularzu VAT-R oraz z³o¿y³a dnia 06.04.2009 r. zaleg³e deklaracje VAT-7 za miesi±ce od listopada 2008 r. do lutego 2009 r. Ponadto zaznacza, i¿ wykaza³a w nich nale¿ny podatek od sprzeda¿y, bez pomniejszenia z tytu³u dokonanych zakupów. Dnia 28.05.2009 r. dokona³a korekt deklaracji VAT-7 za okresy 11/2008 - 02/2009 z wykazaniem odliczenia podatku od zakupów (wszelkie zakupy zwi±zane s± bezpo¶rednio z wykonywan± dzia³alno¶ci± gospodarcz±).

W nades³anym uzupe³nieniu Wnioskodawczyni wskaza³a, i¿ zakupi³a koncesjê na sprzeda¿ napojów alkoholowych w dniu 15.11.2008 r., natomiast pierwszy zakup piwa nast±pi³ w dniu 30.11.2008 r., a pierwsza sprzeda¿ piwa w dniu 01.12.2008 r.

W zwi±zku z powy¿szym zadano nastêpuj±ce pytania.

Czy postêpowanie Wnioskodawczyni jest prawid³owe . Czy Zainteresowana post±pi³a zgodnie z przepisami dokonuj±c odliczeñ w korektach, a wcze¶niej sk³adaj±c deklaracje VAT-7 z kwot± 0 podatku VAT od zakupów . Czy Wnioskodawczyni ma prawo dokonaæ odliczeñ VAT-u od zakupów przed rejestracj± za miesi±ce 11/2008 - 02/2009 .

Zdaniem Wnioskodawczyni ma ona mo¿liwo¶æ odliczenia VAT-u od zakupów przed rejestracj±, gdy¿ zgodnie ze stanem faktycznym (sprzeda¿ piwa) p³atnikiem podatku VAT sta³a siê od miesi±ca 11/2008. Nadto zaznacza, i¿ dokona³a niezbêdnych formalno¶ci (VAT-R) oraz zakupy te zwi±zane s± bezpo¶rednio z dzia³alno¶ci± gospodarcz±. W momencie z³o¿enia korekt deklaracji VAT-7 by³a ju¿ czynnym podatnikiem.

W ¶wietle obowi±zuj±cego stanu prawnego stanowisko wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego stanu faktycznego uznaje siê za nieprawid³owe.

Zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i us³ug (Dz. U. Nr 54 poz. 535 z pó¼n. zm.), zwanej dalej ustaw±, w zakresie w jakim towary i us³ugi s± wykorzystywane do wykonywania czynno¶ci opodatkowanych, podatnikowi, o którym mowa w art. 15 przys³uguje prawo do obni¿enia kwoty podatku nale¿nego o kwotê podatku naliczonego, z zastrze¿eniem art. 114, art. 119 ust. 4, art. 120, art. 17 i 19 oraz art. 124.

W my¶l art. 86 ust. 2 ustawy kwotê podatku naliczonego stanowi suma kwot podatku okre¶lonych w fakturach otrzymanych przez podatnika z tytu³u nabycia towarów i us³ug.

Z tre¶ci cytowanych wy¿ej przepisów wynika, ¿e prawo do obni¿enia kwoty podatku nale¿nego o kwotê podatku naliczonego przys³uguje wówczas, gdy zostan± spe³nione okre¶lone warunki, tzn. odliczenia tego dokonuje podatnik podatku od towarów i us³ug oraz gdy towary i us³ugi, z których nabyciem podatek zosta³ naliczony, s± wykorzystywane do wykonywania czynno¶ci opodatkowanych. Warunkiem umo¿liwiaj±cym podatnikowi skorzystanie z prawa do odliczenia podatku naliczonego jest zwi±zek zakupów z wykonywanymi czynno¶ciami opodatkowanymi.

Ustawodawca stworzy³ podatnikowi prawo do odliczenia podatku naliczonego w okre¶lonych terminach, pod warunkiem spe³nienia przez niego zarówno tzw. przes³anek pozytywnych (zakupy bêd± wykorzystywane do wykonywania czynno¶ci opodatkowanych) oraz niezaistnienia przes³anek negatywnych (okre¶lonych w art. 88 ustawy).

Zgodnie z art. 88 ust. 1 pkt 5 lit. a ustawy, obni¿enia kwoty lub zwrotu ró¿nicy podatku nale¿nego nie stosuje siê do nabywanych przez podatnika towarów i us³ug, których nabycie zosta³o udokumentowane fakturami otrzymanymi przed dniem utraty zwolnienia okre¶lonego w art. 113 ust. 1 lub 9 albo przed dniem rezygnacji z tego zwolnienia, z wyj±tkiem przypadków okre¶lonych w art. 113 ust. 5 i 7 ustawy.

Art. 86 ust. 10 pkt 4 ustawy stanowi, i¿ prawo do obni¿enia kwoty podatku nale¿nego powstaje w przypadku dokonania spisu z natury okre¶lonego w art. 113 ust. 5 i 7 - nie pó¼niej ni¿ w rozliczeniu za okres, w którym dokonano tego spisu.

Powy¿sze przepisy nie znajduj± jednak zastosowania w przedmiotowej sprawie, bowiem w opisanych w stanie faktycznym okoliczno¶ciach Wnioskodawczyni nie dokona³a okre¶lonego w przepisach spisu z natury przed dniem rezygnacji ze zwolnienia z podatku VAT, a zg³oszenie rejestracyjne z³o¿y³a kilka miesiêcy pó¼niej licz±c od momentu rozpoczêcia sprzeda¿y towarów akcyzowych, czyli chwili utraty zwolnienia.

Jak wynika z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego, na mocy art. 113 ust. 13 pkt 1 lit. b ustawy, w dniu 1 grudnia 2008 r. utraci³a Pani prawo do zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, w zwi±zku z rozpoczêciem sprzeda¿y piwa tj. towarów opodatkowanych podatkiem akcyzowym. W zwi±zku z powy¿szym w dniu 31.03.2009r. Wnioskodawczyni dokona³a rejestracji jako czynny podatnik podatku od towarów i us³ug oraz z³o¿y³a dnia 06.04.2009 r. zaleg³e deklaracje VAT-7 obejmuj±ce miesi±ce od listopada 2008 r. do lutego 2009 r.

Reasumuj±c, stwierdziæ nale¿y, i¿ Wnioskodawczyni nie jest uprawniona do pomniejszenia kwoty podatku nale¿nego o kwotê podatku naliczonego wynikaj±cego z faktur dokumentuj±cych nabycie towarów otrzymanych w miesi±cu listopadzie 2008 roku, bowiem w tym okresie korzysta³a ona ze zwolnienia od podatku od towarów i us³ug, a zatem nale¿y uznaæ, i¿ w tym czasie zakupy s³u¿y³y dzia³alno¶ci zwolnionej od podatku. Tym samym nie zachodz± przes³anki do zastosowania regulacji okre¶lonych w art. 86 ust. 10 pkt 1 oraz ust. 11 ustawy.

Zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy, po zakoñczeniu roku, w którym podatnikowi przys³ugiwa³o prawo do obni¿enia kwoty podatku nale¿nego o kwotê podatku naliczonego, o którym mowa w art. 86 ust. 1, jest on obowi±zany dokonaæ korekty kwoty podatku odliczonego zgodnie z art. 90 ust. 2-9, z uwzglêdnieniem proporcji obliczonej w sposób okre¶lony w art. 90 ust. 2-6 lub przepisach wydanych na podstawie art. 90 ust. 11, dla zakoñczonego roku podatkowego. Korekty tej nie dokonuje siê, je¿eli ró¿nica miêdzy proporcj± odliczenia okre¶lon± w art. 90 ust. 4 a proporcj± okre¶lon± w zdaniu poprzednim nie przekracza 2 punktów procentowych.

W my¶l art. 91 ust. 2 ustawy, w przypadku towarów i us³ug, które na podstawie przepisów o podatku dochodowym s± zaliczane przez podatnika do ¶rodków trwa³ych oraz warto¶ci niematerialnych i prawnych podlegaj±cych amortyzacji, a tak¿e gruntów i praw wieczystego u¿ytkowania gruntów, je¿eli zosta³y zaliczone do ¶rodków trwa³ych lub warto¶ci niematerialnych i prawnych nabywcy, z wy³±czeniem tych, których warto¶æ pocz±tkowa nie przekracza 15 000 z³, korekty, o której mowa w ust. 1, podatnik dokonuje w ci±gu 5 kolejnych lat, a przypadku nieruchomo¶ci i praw wieczystego u¿ytkowania gruntów - w ci±gu 10 lat, licz±c od roku, w którym zosta³y oddane do u¿ytkowania. Roczna korekta w przypadku, o którym mowa w zdaniu pierwszym, dotyczy jednej pi±tej, a w przypadku nieruchomo¶ci i praw wieczystego u¿ytkowania gruntów - jednej dziesi±tej kwoty podatku naliczonego przy ich nabyciu lub wytworzeniu. W przypadku ¶rodków trwa³ych oraz warto¶ci niematerialnych i prawnych, których warto¶æ pocz±tkowa nie przekracza 15 000 z³, przepis ust. 1 stosuje siê odpowiednio, z tym ¿e korekty dokonuje siê po zakoñczeniu roku, w którym zosta³y oddane do u¿ytkowania.

Korekty, o której mowa w ust. 1 i 2, dokonuje siê w deklaracji podatkowej sk³adanej za pierwszy okres rozliczeniowy roku nastêpuj±cego po roku podatkowym, za który dokonuje siê korekty, a w przypadku zakoñczenia dzia³alno¶ci gospodarczej - w deklaracji podatkowej za ostatni okres rozliczeniowy - art. 91 ust. 3 ustawy.

Natomiast przepis art. 91 ust. 7 ustawy stanowi, ¿e przepisy ust. 1-6 stosuje siê odpowiednio w przypadku, gdy podatnik mia³ prawo do obni¿enia kwot podatku nale¿nego o ca³± kwotê podatku naliczonego od wykorzystywanego przez siebie towaru lub us³ugi i dokona³ takiego obni¿enia, albo nie mia³ takiego prawa, a nastêpnie zmieni³o siê prawo do obni¿enia kwoty podatku nale¿nego o kwotê podatku naliczonego od tego towaru lub us³ugi.

Art. 91 ust. 7a ustawy stanowi doprecyzowanie ww. przepisów i tak w przypadku towarów i us³ug, które na podstawie przepisów o podatku dochodowym s± zaliczane przez podatnika do ¶rodków trwa³ych oraz warto¶ci niematerialnych i prawnych podlegaj±cych amortyzacji, a tak¿e gruntów i praw wieczystego u¿ytkowania gruntów, je¿eli zosta³y zaliczone do ¶rodków trwa³ych lub warto¶ci niematerialnych i prawnych nabywcy, z wy³±czeniem tych, których warto¶æ pocz±tkowa nie przekracza 15.000 z³, korekty, o której mowa w ust. 7, dokonuje siê na zasadach okre¶lonych w ust. 2 zdanie pierwsze i drugie oraz ust. 3. Korekty tej dokonuje siê przy ka¿dej kolejnej zmianie prawa do odliczeñ, je¿eli zmiana ta nastêpuje w okresie korekty.

Zgodnie z art. 91 ust. 7b ustawy, w przypadku towarów i us³ug innych ni¿ wymienione w ust. 7a, wykorzystywanych przez podatnika do dzia³alno¶ci gospodarczej, korekty, o której mowa w ust. 7, dokonuje siê na zasadach okre¶lonych w ust. 1, ust. 2 zdanie trzecie i ust. 3, z zastrze¿eniem ust. 7c.

Je¿eli zmiana prawa do obni¿enia podatku nale¿nego wynika z przeznaczenia towarów lub us³ug, o których mowa w ust. 7b, wy³±cznie do wykonywania czynno¶ci, w stosunku do których nie przys³uguje prawo do obni¿enia podatku nale¿nego, lub wy³±cznie do czynno¶ci, w stosunku do których takie prawo przys³uguje - korekty, o której mowa w ust. 7, dokonuje siê w deklaracji podatkowej sk³adanej za okres rozliczeniowy, w którym wyst±pi³a ta zmiana. Korekty tej nie dokonuje siê, je¿eli od koñca okresu rozliczeniowego, w którym wydano towary lub us³ugi do u¿ytkowania, up³ynê³o 12 miesiêcy - art. 91 ust. 7c ustawy.

Warto w tym miejscu nadmieniæ, i¿ w sytuacji gdy zakupy dokonywane przez Wnioskodawczyniê przed 01.12.2009 r. tj. chwil± utraty zwolnienia stanowi³y u niej ¶rodki trwa³e w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym, przekraczaj±ce kwotê 15.000 z³, korekty dokonuje siê na zasadach okre¶lonych w art. 91 ust. 2 zdanie pierwsze i drugie oraz ust. 3. Z kolei dla ¶rodków trwa³ych o warto¶ci nieprzekraczaj±cej kwoty 15.000 z³ korekty dokonuje siê przy uwzglêdnieniu art. 91 ust. 1, ust. 2 zdanie trzecie i ust. 3. Natomiast je¿eli zmiana do obni¿enia podatku nale¿nego wynika z przeznaczenia towarów lub us³ug, o których mowa w art. 91 ust. 7b ustawy, wy³±cznie do czynno¶ci, w stosunku do których takie prawo przys³uguje, korekty dokonuje siê w deklaracji podatkowej sk³adanej za okres rozliczeniowy, w którym wyst±pi³a ta zmiana, pod warunkiem, ze nie up³ynê³o 12 miesiêcy od wydania przedmiotowych towarów czy us³ug do u¿ytkowania.

Stosownie do tre¶ci przepisu art. 91 ust. 7d ustawy, w przypadku zmiany prawa do obni¿enia podatku nale¿nego o podatek naliczony od towarów i us³ug, innych ni¿ wymienione w ust. 7a i 7b, w szczególno¶ci towarów handlowych lub surowców i materia³ów nabytych z zamiarem wykorzystania ich do czynno¶ci, w stosunku do których przys³uguje pe³ne prawo do obni¿enia podatku nale¿nego lub do czynno¶ci, w stosunku do których prawo do obni¿enia podatku nale¿nego nie przys³uguje, i niewykorzystanych zgodnie z takim zamiarem do dnia tej zmiany, korekty podatku naliczonego dokonuje siê w deklaracji podatkowej sk³adanej za okresy rozliczeniowe, w których wyst±pi³a ta zmiana.

W ¶wietle powo³anych przepisów, wykorzystywanie przez Wnioskodawczyniê towarów nabytych w listopadzie 2008 r. do czynno¶ci korzystaj±cych ze zwolnienia od podatku VAT, a nastêpnie wykorzystanie ich do wykonywania czynno¶ci opodatkowanych - pocz±wszy od 01.12.2008 r. powoduje, i¿ Wnioskodawczyni nabywa prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie tych towarów poprzez dokonanie korekty w trybie art. 97 ust. 7d ustawy.

Reasumuj±c, w oparciu o przedstawiony stan faktyczny oraz przepisy prawa podatkowego, w zwi±zku z faktem utraty prawa do zwolnienia z VAT zgodnie z dyspozycj± art. 113 ust. 13 pkt 1 lit. b ustawy, z chwil± rozpoczêcia sprzeda¿y piwa - 1.12.2008r., które nastêpnie Zainteresowana potwierdzi³a sk³adaj±c w pó¼niejszym okresie VAT-R, wst±pi³a ona w prawa i obowi±zki czynnego podatnika podatku od towarów i us³ug. St±d te¿ maj±c na wzglêdzie dok³adn± datê rozpoczêcia wykonywania czynno¶ci opodatkowanych podatkiem VAT, Wnioskodawczyni bêdzie przys³ugiwa³o prawo do odliczenia podatku naliczonego od dokonanych zakupów, jednak¿e pocz±wszy od miesi±ca grudnia 2008 roku, a nie jak to wskazywa³a Zainteresowana w tre¶ci wniosku od listopada 2008 r., bowiem dopiero w miesi±cu grudniu 2008 r. sta³a siê ona czynnym podatnikiem podatku VAT. Stwierdziæ nale¿y zatem, i¿ Wnioskodawczyni w tak przedstawionym stanie faktycznym ma prawo do odliczenia podatku naliczonego zwi±zanego z przedmiotowymi zakupami dokonanymi w miesi±cu listopadzie 2008 r. na podstawie art. 91 ust. 7d ustawy poprzez zastosowanie instytucji korekt, w deklaracji podatkowej sk³adanej za okres rozliczeniowy, w którym wyst±pi³a ta zmiana tj. w grudniu 2008 r., co winno znale¼æ odzwierciedlenie w deklaracji VAT-7(10) w rubryce D.3.

Jednocze¶nie nadmienia siê, i¿ kwestiê dotycz±c± prawa do odliczenia podatku naliczonego od bie¿±cych zakupów oraz tych dokonanych w okresie od grudnia 2008 r. do lutego 2009 r. rozstrzygniêto w interpretacji indywidualnej nr IPPP1-443-995/09-4/PR.

Interpretacja dotyczy zaistnia³ego stanu faktycznego przedstawionego przez Wnioskodawcê i stanu prawnego obowi±zuj±cego w dacie zaistnienia zdarzenia w przedstawionym stanie faktycznym.

Stronie przys³uguje prawo do wniesienia skargi na niniejsz± interpretacjê przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodno¶ci z prawem. Skargê wnosi siê do Wojewódzkiego S±du Administracyjnego w Warszawie, ul. Jasna 2/4, 00-013 Warszawa po uprzednim wezwaniu na pi¶mie organu, który wyda³ interpretacjê w terminie 14 dni od dnia, w którym skar¿±cy dowiedzia³ siê lub móg³ siê dowiedzieæ o jej wydaniu - do usuniêcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postêpowaniu przed s±dami administracyjnymi - Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.). Skargê do WSA wnosi siê (w dwóch egzemplarzach - art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia dorêczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usuniêcia naruszenia prawa, a je¿eli organ nie udzieli³ odpowiedzi na wezwanie, w terminie sze¶ædziesiêciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).

Skargê wnosi siê za po¶rednictwem organu, którego dzia³anie lub bezczynno¶æ s± przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Warszawie Biuro Krajowej informacji Podatkowej w P³ocku, ul. 1-go Maja 10, 09-402 P³ock.
S³owa kluczowe: faktura, odliczanie podatku naliczonego, prawo do odliczenia, rejestracja dla potrzeb podatku od towarów i us³ug
Data aktualizacji: 26/12/2012 12:00:01

Termin obni¿enie podatku nale¿nego w przypadku wystawienia faktury koryguj±cej

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 2 i 6 rozporz±dzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upowa¿nienia do wydawania interpretacji...

Czy zwrotne potwierdzenie odbioru przesy³ki listowej stanowi potwierdzenie otrzymania fakt...

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 4 rozporz±dzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upowa¿nienia do wydawania interpretacji...

Urz±d Skarbowy Piaseczno 05-500 ul. Czajewicza 2/4

Zasiêg terytorialny miasta gminy Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Piaseczno, Pra¿mów, Tarczyn powiaty piaseczyñski województwo mazowieckie Konta bankowe CIT 40101010100161862221000000 VAT 87101010100161862222000000 PIT...

Prawo do odliczenia podatku VAT wynikaj±cego z faktur zakupu us³ug hotelowych i gastronomi...

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 2 i 5 rozporz±dzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upowa¿nienia do wydawania interpretacji...

Jaka podstawa prawna powinna byæ przywo³ana na fakturach dokumentuj±cych wykonanie us³ugi...

D E C Y Z JA Na podstawie art. 14b 2 i 5 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity: Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), w zwi±zku z art. 4 ust. 2 ustawy z 16.11.2006 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa...
Polecamy ciekawe artyku³y do przeczytania
Udokumentowanie przychodu (KP potwierdzaj±ce przyjêcie czynszu od najemcy) z wynajmu lokali mieszkaniowych bez pisemnej umowy najmuPrawo do odliczenia podatku naliczonego wynikaj±cego z faktur dotycz±cych zakupów dokonanych przed dat± z³o¿enia zg³oszenia rejestracyjnego do VATPrawid³owe wystawienie faktury wewnêtrznej na WNTOdliczenie podatku naliczonego z faktur dokumentuj±cych nabycie us³ug dystrybucyjnychCzy w przypadku realizacji zadania inwestycyjnego podatek VAT mo¿na odliczyæ z faktur wystawianych na Urz±d Gminy?
 Zamknij Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji us³ug i zgodnie z polityk± cookies. Mo¿esz okre¶liæ warunki przechowywania lub dostêpu do plików cookies w Twojej przegl±darce, kliknij tutaj aby dowiedzieæ siê wiêcej.