Facebook Google+ Twitter Instagram Pinterest YouTube Skype Kontakt
Zaloguj się lub zarejestruj konto
Włącz wersję mobilną
Wystaw fakturęFakturyKlienciProduktyKontoAktualnościOpiniePomocKontakt

Jak otworzyć biuro rachunkowe w Sosnowcu?

By otworzyć biuro rachunkowe w Sosnowcu należy spełnić szereg wymogów. Bez nich działalność gospodarcza w tym kierunku jest niemożliwa. Co więcej - za podejrzenie znamion prowadzenia komuś odpłatnie księgowości mogą nam grozić surowe kary i grzywny ze strony Urzędu Skarbowego oraz wymiaru sprawiedliwości, proces sądowy, a nawet kara więzienia.

By pracować jako księgowa Sosnowiec należy przede posiadać uprawnienia zawodowe. Należą do nich ukończone studia lub odpowiednia szkoła średnia lub policealna, posiadanie certyfikatu biegłego rewidenta, a także uprawnienia do prowadzenia pełnej księgowości. Osoba prowadząca biuro rachunkowe z Sosnowca musi także być czynnym płatnikiem VAT oraz posiadać ubezpieczenie cywilne od wykonywanego zawodu. Minimalną kwotę, na jaką powinna być zawarta umowa ubezpieczeniowa określa odpowiednie rozporządzenie. Bez posiadania OC nasza działalność może być traktowana jako prowadzona nielegalnie.

Biura księgowe Sosnowiec muszą prowadzić pełną księgowość oraz rozliczać się z podatku VAT. Muszą także posiadać odpowiednie oprogramowanie do komercyjnego prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to niemały wydatek. Dlatego warto rozważyć, czy chce się prowadzić firmę czy też może, zamiast usługi księgowe Łódź realizować usługowo, zatrudnić się w firmie na etacie. Bilans finansowy obu opcji może okazać się podobny, jednak stres i odpowiedzialność w drugiej sytuacji jest znacznie mniejsza. Nie zawsze prowadzenie własnej działalności jest opłacalne, nie tylko w aspekcie zarobków, lecz także rozwoju i stabilności pracy.

Więcej informacji na stronie: http://www.efaktury.org/en (faktury po angielsku)
Słowa kluczowe: działalność gospodarcza, biuro rachunkowe, odpowiedzialność, oprogramowanie, rozporządzenie, działalność, sosnowiec, wydatek, usługi, studia, umowa, łódź, vat
Data aktualizacji: 16/12/2013 18:14:21

Czy Podatnik prawidłowo wystawia fakturę dokumentującą sprzedaż budynku będącego towarem u...

Spółka zamierza sprzedać budynek wraz z gruntem, który jest jej własnością. Budynek został nabyty przez obecnego prezesa Spółki w 1998 roku od osoby fizycznej na podstawie aktu notarialnego. Budynek został zmodernizowany, ale ponieważ ówczesny...

Czy Spółka, aby dokonać obniżenia podstawy opodatkowania, musi posiadać potwierdzenie, iż...

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...

Urząd Skarbowy Gniezno 62-200 ul. Spichrzowa 4

Zasięg terytorialny miasta Gniezno gminy Czerniejewo, Gniezno, Kiszkowe, Kłecko, Łubowo, Mieleszyn, Niechanowo, Trzemeszno, Witkowo powiaty gnieźnieński województwo wielkopolskie Konta bankowe CIT 03101014690013422221000000 VAT...

Czy faktury elektroniczne muszą zawierać oznaczenia "oryginal" i "kopia"?

POSTANOWIENIE Działając na podstawie art. 14a 4 i art. 14a 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) Naczelnik Opolskiego Urzędu Skarbowego w Opolu stwierdza, iż stanowisko Spółki przedstawione...

Prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT wystawionych przez kontrahentów dokum...

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 2 i 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...
Polecamy ciekawe artykuły do przeczytania
Jak należy fakturować usługi zlecone na podstawie umowy a wykonywane na rzecz osób trzecich?Czy Gminie przysługuje prawo do odliczenia lub zwrotu podatku od towarów i usług z faktur VAT dotyczących inwestycji?Czy możliwe jest ewidencjonowanie usług transportowych dla potrzeb podatku VAT w dacie wystawienia faktury za wykonaną usługę?Wniosek dotyczy zastosowania odpowiedniej stawki podatku VAT przy refakturowaniu kosztówPierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy Poznań 61-831 ul. Plac Wiosny Ludów 2
 Zamknij Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce, kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.