Facebook Google+ Twitter Instagram Pinterest YouTube Skype Kontakt
Zaloguj się lub zarejestruj konto
Włącz wersję mobilną
Wystaw fakturęFakturyKlienciProduktyKontoAktualnościOpiniePomocKontakt

Jaki kurs waluty obcej należy stosować przy wystawianiu faktur VAT do godziny 11:), a jaki po tej godzinie ?

W odpowiedzi na pytanie zawarte w piśmie z dnia 11.05.2004 r., dotyczące interpretacji przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 97, poz. 970) w kwestii stosowania średniego kursu walut obcych, na podstawie art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zmianami) Naczelnik Świętokrzyskiego Urzędu Skarbowego w Kielcach informuje:

W przypadku wykazywania na fakturze kwot wyrażonych w walucie obcej to kwotę tą zgodnie z § 37 wymienionego wyżej rozporządzenia Ministra Finansów przelicza się na złote według wyliczonego i ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski bieżącego kursu średniego waluty obcej na dzień wystawienia faktury, jeżeli faktura jest wystawiona w terminie, w którym podatnik obowiązany jest do jej wystawienia. W przypadku, gdy na dzień wystawienia faktury bieżący kurs średni waluty obcej nie został wyliczony i ogłoszony, do przeliczenia stosuje się kurs wymiany ostatnio wyliczony i ogłoszony. Jeżeli faktura nie została wystawiona w terminie obowiązującym podatnika do jej wystawienia, stosuje się bieżący kurs średni na dzień powstania obowiązku podatkowego.

Stosując się do § 37 wymienionego rozporządzenia podatnik winien stosować kurs waluty ustalony przez NBP w danym dniu roboczym, a jeśli taki kurs w tym dniu roboczym nie został jeszcze ogłoszony, winien stosować kurs ostatnio ogłoszony.
Słowa kluczowe: faktura VAT, kurs waluty, waluta obca
Data aktualizacji: 24/12/2013 16:59:16

Jak prawidłowo, w kontekście podatku od towarów i usług, rozliczyć zakupu środka trwałego...

Działając na podstawie art. 14a 1 oraz 4 ustawy z dnia 29.018.1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. nr 8, poz. 60 ze zm.), art. 88 ust.1 pkt 2 i ust. 3 pkt 1 i art. 86 ust. 1 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług...

Dotyczy interpretacji przepisów podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wewnąt...

W dniu 27.04.2006r. do tut. Organu podatkowego wpłynął Pana wniosek z dnia 04.04.2006r., w sprawie interpretacji przepisów podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów i odliczenia podatku. Z treści...

Czy Spółka ma prawo do odliczenia podatku VAT z faktury wzywającej do zapłaty premii pieni...

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...

Dotyczy terminu odliczenia podatku naliczonego z faktury V A T potwierdzającej dokonanie w...

Działając na podstawie art. 216 1, art. 14a 1 i 4 ustawy z dnia 29.08.1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 Nr 8, poz. 60 ze zm.) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Brzegu uznaje za nieprawidłowe stanowisko zawarte w piśmie z dnia 06.01.2006r...

Możliwość odliczenia podatku VAT wynikającej z faktury VAT przesyłanej w formie elektronic...

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...
Polecamy ciekawe artykuły do przeczytania
Czy pełną księgowość należy prowadzić jedynie dla potrzeb Wojewódzkiego Urzędu Pracy?Czy towary otrzymane w depozycie, mimo rozliczenia ich jako WNT, należy wykazywać w ewidencjach podatkowych?W zakresie wystawienia faktury VAT dokumentującej zwrot nakładówMoment powstania obowiązku podatkowego dla importu usługi teleserwisinguCzy można odliczyć podatek VAT z faktur od usług i zakupów przy wymianie nawierzchni na placu wokół Teatru?
 Zamknij Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce, kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.