Facebook Google+ Twitter Instagram Pinterest YouTube Skype Kontakt
Zaloguj się lub zarejestruj konto
Włącz wersję mobilną
Wystaw fakturęFakturyKlienciProduktyKontoAktualnościOpiniePomocKontakt

Stawki podatku 257

Piszesz artykuły o tematyce biznesu i finansów? Prześlij je do nas, a my opublikujemy je w naszym serwisie.

Dla określenia wysokości stawki podatku VAT ma znaczenie data podpisania umowy czy data od...

W odpowiedzi na pismo z dnia 19.05.2004 r. (data wpływu do tutejszego Urzędu 02.06.2004 r.) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pińczowie na podstawie art. 14a 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zmianami)...

Wystawianie faktur zamiast rachunków

Od 1 stycznia 2014 r. zmieniły się przepisy dotyczące wystawiania dokumentów księgowych przez przedsiębiorców zwolnionych z VAT. Zgodnie z nowymi przepisami przedsiębiorcy Ci nie muszą wystawiać rachunków tylko faktury. Oczywiście tego typu fakturę...

Czy składki plantatorskie podlegają wliczeniu do obrotu zwolnionego z VAT? Jakie skutkie d...

Urząd Skarbowy Kraków - Nowa Huta kierując się dyspozycją art. 14a 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137 poz. 926 ze zm.) wyjaśnia co następuje: Z pisma wynika, że Okręgowy Związek Plantatorów Tytoniu jest rolniczym...

Czy należy naliczać podatek VAT za opłaty pocztowe w wystawianych przez Urząd Statystyczny...

Na podstawie art. 14b 5 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Kielcach zmienia z urzędu postanowienie Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Kielcach z dnia...

Czy prawidłowe jest stosowanie przez podatnika 22 % stawki podatku VAT przy obciążaniu kos...

Na podstawie art. 14 a 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa ( tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm) po rozpatrzeniu wniosku podatnika z dnia 20.01.2006 r., uzupełnionego w dniu 07.02.2006 r., oraz w dniu...

Czy zasady opodatkowania przedmiotowych usług (zapłaty zobowiazań Klienta przez bank) prze...

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...

Opodatkowanie czynności udostępnienia własnego pracownika

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 2 i 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...

Czy faktura wystawiona za wykonanie usługi naukowo-badawczej winna posiadać stawkę 22% VAT...

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...

Zastosowanie stawki podatku dla sprzedaży budynku biurowego wraz z prawem wieczystego użyt...

Na podstawie art. 14b 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz 2 i 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji...

Dotyczy opodatkowania sprzedaży usług dzierżawy gruntów rolnych oraz budowli znajdujących...

Naczelnik Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Skarbowego w Olsztynie, na podstawie art. 14a 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60, z późn. zm.), po rozpatrzeniu wniosku Spółki o udzielenie pisemnej...
Polecamy ciekawe artykuły do przeczytania
Zwolnienie podmiotowe dla świadczenia usług w ramach biura rachunkowegoCzy istnieje możliwości wystawienia tylko jednej faktury dokumentującej wzajemne rozliczenia pomiędzy kontrahentami?Czy za wykonywane opinie sądowe należy wystawiać faktury i naliczać podatek VAT?Czy udzielane premie pieniężne stanowią wynagrodzenie za świadczenie usług i czy podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?Czy opłata wstępna jest kosztem w dacie wystawienia faktury w całości, czy należy ją rozliczać w czasie przez cały okres trwania umowy?
 Zamknij Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce, kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.